Szokujące zachowanie kierowcy. Pijany wsiadł za kółko, wiózł córkę do szkoły

2021-02-25 21:00 alig
Szokujące zachowanie kierowcy. Pijany wsiadł za kółko, wiózł córkę do szkoły
Autor: KPP w Otwocku zatrzymany mężczyzna

Mimo licznych kampanii społecznych nadal nie każdy bierze sobie do serca hasło": "Piłeś? Nie Jedź!". Przykładem jest 39-latek, który po alkoholu wsiadł za kółko, by zawieźć swoją córkę do szkoły. Wjeżdżając na teren placówki, uderzył w słupek bramy wjazdowej.

Sytuacja ta miała miejsce w czwartek, 18 lutego, i powinna być przestroga dla wszystkich kierowców. Przy jednej ze szkół podstawowych musieli interweniować funkcjonariusze z otwockiej policji. - Kierujący volkswagenem przywiózł swoją 8-letnią córkę na zajęcia i wjeżdżając na teren placówki uderzył w słupek bramy wjazdowej - wyjaśniła sierż. sztab. Paulina Harabin.

NIE PRZEGAP: Szokujące zachowanie 34-latka. Był kompletnie PIJANY! W takim stanie zabrał dzieci na zapiekanki

Szybko wyszło na jaw, dlaczego ta sytuacja w ogóle miała miejsce. Podczas badania trzeźwości 39-letni kierowca wydmuchał prawie promil alkoholu. - Funkcjonariusze zatrzymali więc mężczyznę i przewieźli do komendy. Ponadto pożegnał się on z prawem jazdy - stwierdziła sierż. sztab. Paulina Harabin.

Po wytrzeźwieniu 39-latek usłyszał dwa zarzuty: jeden dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, i drugi odnośnie narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek.

- Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest nie tylko zagrożeniem dla siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy i powiadommy Policję, kiedy zauważymy dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych - prosi sierż. sztab. Paulina Harabin.

Krwawy atak w Warszawie. 18-latek pociął taksówkarza nożem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE