Szokujące znalezisko na Dudziarskiej w Warszawie. Nawet służby były w szoku. Tajemnicze beczki

i

Autor: Google Street View Szokujące znalezisko na Dudziarskiej w Warszawie. Nawet służby były w szoku. Tajemnicze beczki

Praga-Południe

Szokujące znalezisko na Dudziarskiej w Warszawie. Nawet służby były w szoku. Tajemnicze beczki

2022-09-02 22:14

Szokujące odkrycie na Pradze-Południe w Warszawie. Przy pustostanach na ul. Dudziarskiej znaleziono 15 beczek z nieznaną substancją. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Policji i straży pożarnej nie udało się ustalić, co jest w beczkach i czy substancja jest niebezpieczna. Całość przekazano Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska.

Tajemnicze beczki na Pradze-Południe

Jak przekazał TVN Warszawa, tajemnicze beczki znaleziono w okolicach budynku przy ul. Dudziarskiej 40, w pobliżu pustostanów. Na miejsce natychmiast wezwano policję, straż pożarną oraz sanepid. Mundurowi zabezpieczyli teren, by nikt postronny nie miał dostępu do znaleziska. Nie wiadomo bowiem, czy wewnątrz beczek nie znajduje się toksyczna substancja.

Nie przegap: Tramwaj przeciągnął czterolatka po torowisku w Warszawie. Chłopiec nie żyje, winnego nadal nie ma

Próbę zidentyfikowania zawartości tajemniczych beczek podjęli strażacy. - Straż pożarna stwierdziła, że w jednych beczkach substancja ma odczyn zasadowy, a w innych odczyn kwaśny - przekazał reporterom TVN Warszawa sierż. Bartłomiej Śniadała ze stołecznej policji.

Nie wiadomo, co jest w beczkach

- Strażacy zabezpieczyli trzynaście beczek po 120 litrów oraz dwie beczki po 50 litrów. Znajdującej się w nich substancji nie udało nam się ustalić - przekazał portalowi Bogdan Smoter z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

Jak dodał strażak, całość została przekazana Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska, i dalsze czynności wyjaśniające będą przeprowadzali już inspektorzy WIOŚ wraz z policją i właścicielem posesji, na której dokonano tajemniczego odkrycia.

Zobacz też galerię zdjęć: Nielegalne odpady pod Płońskiem

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają