Szokujący incydent na Targówku. 16-latek wypił 0,7 l wódki i zasnął w autobusie. Gdy go obudzili stał się agresywny

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Szokujący incydent na Targówku. 16-latek wypił 0,7 l wódki i zasnął w autobusie. Gdy go obudzili stał się agresywny

Młodzieniec nie był zadowolony z pobudki

Szokujący incydent na Targówku. 16-latek wypił 0,7 l wódki i zasnął w autobusie. Gdy go obudzili stał się agresywny

2023-03-13 13:30

Późnym wieczorem strażnicy miejscy interweniowali na pętli autobusowej przy ul. Malborskiej, gdzie kierowca nie mógł dobudzić nietrzeźwego pasażera. Niesfornym podróżnym okazał się 16-latek. Młodzieniec nie krył swojego niezadowolenia nagłą pobudką, wyładowując złość na interweniujących strażnikach. 16-latek wyznał też, że wypił wcześniej 0,7 wódki.

Pijany 16-latek zasnął w autobusie

Było już po godz. 22:30 w piątek, 10 marca, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym w autobusie na pętli na Targówku Na miejscu kierowca wskazał funkcjonariuszom młodego mężczyznę pogrążonego w głębokim śnie. Młodzieniec nie krył swojego niezadowolenia nagłą pobudką. Gdy funkcjonariusze próbowali wyprowadzić go na przystanek, zaczął wymachiwać rękami i próbował ich kopać. Szybko jednak został obezwładniony.

Strażnicy miejscy poczuli od agresywnego młodzieńca woń alkoholu. Zapytali więc mężczyznę, ile wypił. Ten bez wahania odpowiedział, że 0,7 l wódki. Gdy funkcjonariusze ustalili jego dane, okazało się, że ma dopiero 16 lat.

Pijany 16-latek trafił do szpitala

Strażnicy wezwali na miejsce patrol policji i karetkę pogotowia, ponieważ spożycie takiej ilości alkoholu mogło się dla nieletniego skończyć tragicznie. Policjanci przebadali nastolatka alkomatem. Młodzieniec wydmuchał 1,3 promila (0,67 mg/l) alkoholu! - Funkcjonariusze próbowali wezwać na miejsce interwencji matkę nastolatka, ale ta odmówiła, ponieważ – jak stwierdziła – sama była pod wpływem alkoholu. Ostatecznie karetka w asyście policji przewiozła nieletniego do szpitala dziecięcego - przekazała Straż Miejska.

ZOBACZ W GALERII: Najniebezpieczniejsze dzielnice w Warszawie. Tu mordują najczęściej

Sonda
Piłaś/eś alkohol przed 18. rokiem życia?
Nasi Partnerzy polecają