Szpital na Stadionie Narodowym nie ruszy 25 listopada. Bo nie ma kto leczyć

2021-11-24 22:10
Szpital na Stadionie Narodowym nie ruszy 25 listopada. Bo nie ma kto leczyć
Autor: Szpital Narodowy, gov.pl Szpital na Stadionie Narodowym nie ruszy 25 listopada. Bo nie ma kto leczyć

Szpital na Stadionie Narodowym miał ruszyć 25 listopada. Ale nie ruszy. Bo nie ma personelu. - Uruchomienie szpitala tymczasowego na stadionie PGE Narodowym to kwestia dni. Wbrew pozorom nie jest to problem związany z infrastrukturą stadionu, ale znalezienia personelu - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szpital na Stadionie Narodowym wróci 25 listopada - informował ponad tydzień temu zespół prasowy wojewody mazowieckiego. Konstanty Radziwiłł wydał polecenie o ponownym uruchomieniu szpitala covidowego w związku z rosnącą falą zachorowań na COVID-19. Tylko w środę, 24.11.2021 potwierdzono ponad 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Dlatego, od 25 listopada na Stadionie Narodowym, miał zostać uruchomiony szpital na 100 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Tak się jednak nie stanie. 

Niedzielski na pytanie PAP, czy szpital tymczasowy na PGE Narodowym zostanie uruchomiony jutro i ilu pacjentów zostanie przyjętych, odparł, że "proces jego przygotowania trwa już od jakiegoś czasu, a sygnał dotyczący uruchomienia został wydany dwa tygodnie temu".

- W tej chwili nie wiem, czy zaawansowanie prac pozwala na uruchomienie go jutro, ale jest to kwestia dni i wbrew pozorom nie jest to problem związany z infrastrukturą stadionu, ale największym problemem jest znalezienie personelu - powiedział.

Poinformował, że "łóżka uruchamiane są modułami". - Moduły mają 26 łóżek, więc zaczynamy od mniejszych liczb i w miarę wypełniania uruchamiamy kolejne - dodał. 

Szpital Narodowy - będący filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA na ul. Wołoskiej w Warszawie - zaczął działać w listopadzie ubiegłego roku jako pierwszy w Polsce szpital tymczasowy. W maju zawiesił działalność, a obiekt opuścili ostatni pacjenci.

Z Warszawy prosto na Ukrainę! Na tory wrócił Kiev Express
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE