Sztab kryzysowy w warszawskim ratuszu. Stolica szykuje się na piątą falę covid-19

2022-01-19 21:49
Sztab kryzysowy w Warszawie. Stolica szykuje się na piątą falę
Autor: URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY Sztab kryzysowy w Warszawie. Stolica szykuje się na piątą falę

Prezydent Warszawy pojawił się w środę 19 stycznia osobiście, na posiedzeniu sztabu kryzysowego, na którym przedstawiciele służb omawiały przygotowanie Warszawy do piątej fali pandemii. Czy sytuacja w stolicy jest aż tak dramatyczna?

W środę po południu w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy ul. Młynarskiej w Warszawie zebrał się zespół d.s. kryzysowych, któremu przewodniczył prezydent Rafał Trzaskowski , wziął udział także ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej doktor Paweł Grzesiowski. "Tematami spotkania było omówienie stanu przygotowań służb ratowniczych, porządkowych i miejskich do działań związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniania się piątej fali koronawirusa - wariantu omikron oraz omówienie kwestii utrzymania ciągłości działania wobec potencjalnych braków kadrowych, wynikających z izolacji i kwarantann pracowników, zatrudnionych w instytucjach tzw. infrastruktury wrażliwej, istotnej z punktu widzenia funkcjonowania miasta" - przekazał urząd miasta.

Sztab kryzysowy w Warszawie. Stolica szykuje się na piątą falę
Autor: URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY Sztab kryzysowy w Warszawie. Stolica szykuje się na piątą falę

Podsumowując posiedzenie prezydent przypomniał, aby wszystkie podmioty w dalszym ciągu stosowały kluczowe zasady bezpieczeństwa, poprosił aby zachęcać swoich pracowników do szczepień, w tym przyjęcia trzeciej dawki szczepionki oraz do stosowania przez pracowników masek ochronnych.

- Pandemia nie odpuszcza. Notujemy rekordowe liczby zachorowań. Niezbędne są konkretne decyzje i działania rządzących. Przygotowujemy się, jak możemy także na poziomie samorządu. Apeluję także do Państwa: szczepcie się, dbajcie o siebie i swoje zdrowie - zakomunikował po spotkaniu Rafał Trzaskowski.

Sonda
Czy Warszawa jest dobrze przygotowana na piątą falę covid-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE