Tak Trzaskowski świętuje 50. urodziny. Niespodzianka na półwiecze prezydenta Warszawy

2022-01-17 22:09
Tak Trzaskowski świętował 50 urodziny!
Autor: URZĄD MIASTA WARSZAWY Tak Trzaskowski świętował 50 urodziny!

Rafałowi Trzaskowskiemu w poniedziałek (17 stycznia) stuknęła „pięćdziesiątka”. Wiemy jaką niespodziankę zafundowali prezydentowi Warszawy na 50. urodziny jego najbliżsi współpracownicy. Co ciekawe gabinet Trzaskowskiego w ratuszu na placu Bankowym nie tonął tego dnia w kwiatach, a biurko nie uginało się pod stosem prezentów. - Nie te czasy - słyszymy od warszawskich urzędników. A jednak urodziny Trzaskowskiego nie obeszły się bez życzeń i prezentu.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia. W tym dniu urodzili się też m.in. aktor Jim Carrey, amerykański gangster Al Capone czy słynny bokser Muhammad Ali a z polskich sław - Stanisław August Poniatowski. Swoje 50. urodziny Rafał Trzaskowski świętował z najbliższymi współpracownikami po godzinach pracy w ratuszu. Nie było gabinetu tonącego w kwiatach ani stosu prezentów na biurku w gabinecie. - Nie te czasy, że do urzędu szły pielgrzymki z bukietami. To raczej skromna, kameralna, symboliczna, ale serdeczna uroczystość – mówią współpracownicy Rafała Trzaskowskiego. Wiceprezydenci Warszawy Renata Kaznowska i Michał Olszewski wręczyli solenizantowi wielki bukiet czerwonych róż. Było ich 50. Było też trochę słodkości. Ekipa Rafała Trzaskowskiego świętowała jego półwiecze przy wielkim, czekoladowo-owocowym torcie.

Macie ochotę policzyć, czy tych róż w urodzinowym bukiecie było rzeczywiście aż tyle? Więcej zdjęć znajduje się w GALERII poniżej:

Tak Trzaskowski świętował 50 urodziny!
Autor: URZĄD MIASTA WARSZAWY Tak Trzaskowski świętował 50 urodziny!

- To było nieformalne spotkanie już po godzinach urzędowania, a na niespodziankę pracownicy urzędu się zrzucili – mówi nam rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Po tym towarzyskim spotkaniu ok. godz. 19 prezydent grzecznie odjechał z ratusza służbową limuzyną. - Nie ruszam na imprezę – zastrzegł, wsiadając do auta z laptopem i – dość wypchanym plecakiem na plecach. Zapewniał, że zawartość, to nie prezenty urodzinowe.

Życzenia w internecie sypały się do wieczora. Wśród nich były takie: „Spełnienia marzeń i realizacji planów prywatnych i zawodowych”, „Wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i uśmiechu” „I żeby pan w wyborach był jedyną osobą na którą będą wszyscy Polacy głosować”, „Życzę zdrowia i lepszej Polski i wyjątkowego wieczoru urodzinowego”, „Trudno uwierzyć, że to 50. Wygląda Pan na 10 mniej”, ale i takie: „Życzę wzięcia się do pracy i podejmowania mądrzejszych decyzji niż metro na Gocław przez Wiatrak”,

Życzenia złożył też Trzaskowskiemu Donald Tusk…

Donald Tusk życzenia złożył przez internet. Napisał o znakach w polityce: „Drogi Rafale! W kwietniu 2007 roku skończyłem 50 lat. Sześć miesięcy później PiS oddał władzę. Dziś Ty wchodzisz w swoje drugie półwiecze. A jak wiadomo, nie ma przypadków. Są tylko znaki”.

- Dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe! I za te mocno polityczne, i te trochę mniej. Pozdrawiam - Wasz 50-letni przedstawiciel młodego pokolenia w polityce – podziękował Rafał Trzaskowski na Twitterze.

PRZECZYTAJ TAKŻE Perfekcyjna i śmierdząca pułapka na Trzaskowskiego

Według książki Jana Starży-Dzierżbickiego "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się". Warszawa 1938 r. osoby urodzone 17 stycznia są: "uprzejme, utalentowane, kochają sztukę, mają usposobienie spokojne na naturę słoneczną. Zachowanie ich jest łagodne i pokojowe. Jednakże podrażnione i rozgniewane mogą okazać niesłychaną surowość i potęgę, a ich siły wewnętrzne, ukryte w głębi duszy – przejawiają się dopiero wtedy w całej pełni, gdy spotkają jakieś ciężkie przejścia." Osoby urodzone 17 stycznia, to " osoby łagodne – lecz niezachwiane, ustępliwe – ale nie pozwalające się ograniczać.".  Czy taki opis pasuje do Rafała Trzaskowskiego?

Sonda
Czy bukiet z 50 róż na urodziny to dobry czy zły znak?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE