Pocisk z granatnika rozsadził strop budynku Komendy Głównej Policji. Komendant trafił do szpitala. Czasowo stracił słuch

i

Autor: Artur Hojny / Super Express Pocisk z granatnika rozsadził strop budynku Komendy Głównej Policji. Komendant trafił do szpitala. Czasowo stracił słuch

SZOKUJĄCE DONIESIENIA

Tajemniczy prezent mógł zabić komendanta. MSWiA przerywa milczenie

2022-12-15 14:47

W środę (14 grudnia) doszło do wybuchu w budynku Komendy Głównej Policji. Do tej pory zdarzenie było owiane tajemnicą. Ministerstwo w końcu przerwało milczenie i przedstawiło oficjalne, wstrząsające fakty. Okazało się, że w obiekcie KGP eksplodował prezent, który komendant, gen. Jarosław Szymczyk, otrzymał od jednego z szefów ukraińskich służb.

Warszawa. Wybuch w Komendzie Głównej Policji. MSWiA przerywa milczenie

W środę (14 grudnia) w okolicach godziny 8 doszło do gigantycznego wybuchu w Komendzie Głównej Policji. W pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji.

Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb – przekazuje oficjalnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W wyniku eksplozji Komendant doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu. Lekkich obrażeń, nie wymagających hospitalizacji, doznał tez pracownik cywilny Komendy Głównej Policji.

Strona polska zwróciła się do strony ukraińskiej o złożenie stosownych wyjaśnień. Sprawą od początku zajmuje się prokuratura i odpowiednie służby – podsumowało ministerstwo.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Nasi Partnerzy polecają