Zabiorą kierowcom po jednym pasie

Tak tramwajarze zwężą ulice pod budowę trasy do Wilanowa. Mamy dokładne plany

2022-09-15 20:36

Ruszyła budowa trasy tramwajowej do Wilanowa. W związku z inwestycją ulica Sobieskiego na Mokotowie zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Dyrekcja spółki Tramwaje Warszawskie tłumaczy, że nie było możliwości pozostawienia dotychczasowej ilości pasów, z uwagi na brak miejsca pod budowę torowiska. Mimo tego, że jest tam naprawdę szeroko.

Mapy i wizualizacje przyszłej trasy

Tramwajarze przygotowali graficzne zestawienie najbardziej charakterystycznych miejsc na budowanej trasie tramwajowej do Wilanowa. Grafiki pokazują, jak zmieni się układ drogowy w czterech miejscach. Jednym z najważniejszych założeń urzędników jest ograniczenie pasów dla aut na korzyść pasów zieleni, torów tramwajowych albo wspólnych pasów tramwajowo-autobusowych.

Trasa tramwajowa do Wilanowa

Przyszła trasa rozpocznie się przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Goworka. Liczącą aż 22 metry różnicę poziomów w kierunku dolnego Mokotowa tramwaj pokona ulicą Goworka i Spacerową. Następnie linia będzie przebiegać prosto, ulicami Belwederską i Sobieskiego, w kierunku Miasteczka Wilanów. Terminal końcowy przeznaczony dla dwukierunkowych tramwajów znajdzie się u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Branickiego.

Zobacz galerię z dokładnymi planami tramwajarzy:

Kolejna ulica w Warszawie będzie zwężona

Wcześniej informowaliśmy o tym, że pod realizację inwestycji tramwajarze planują wyciąć blisko 450 zdrowych, dorodnych drzew na trasie nowego tramwaju. Urzędnicy tłumaczą, że nie dało się inaczej z uwagi na brak miejsca, na który zwala się również pomysł zwężenia ulic dla kierowców samochodów. Ulica Sobieskiego w obu kierunkach zostanie zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu. Prezes spółki Wojciech Bartelski zapytany przez „Super Express” o to, czy nie dało się inaczej przeprowadzić tej inwestycji, bez konieczności zabierania pasów ruchu, po chwilowym namyśle odpowiedział krótko – „nie ma miejsca”.

Więcej informacji dotyczących inwestycji, grafiki i mapy dostępne są na stronie internetowej www.tramwajdowilanowa.pl.

Tramwajarze wytną ponad 400 drzew na Mokotowie. Budowa trasy tramwajowej na Wilanów
Sonda
Czy tramwaj na Wilanów jest potrzebny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany