Tak wygląda grób króla hoteli Tadeusza Gołębiewskiego

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Tak wygląda grób "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego

Tak wygląda grób "króla hoteli" Tadeusza Gołębiewskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-06-29 11:35

Tadeusz Gołębiewski zwany „królem hoteli” spoczął na cmentarzu w Radzyminie. Jego pogrzeb odbył się w poniedziałek (27 czerwca). Milionerowi podczas ostatniej drogi towarzyszyły tłumy, jednak widok jego grobu może szokować. Pomimo, że twórca hotelowego imperium dorobił się gigantycznej fortuny, to pochowany został skromnie.

Tadeusz Gołębiewski. Pogrzeb i skromny grób milionera

To był smutny dzień dla mieszkańców Radzymina. Tadeusz Gołębiewski urodził się w 1943 r. w Wołominie. Z wykształcenia był m.in. cukiernikiem. Później skończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki. Jego pierwszym biznesem była więc produkcja słodyczy. W 1972 roku założył pod Radzyminem fabrykę słodkości Tago.

Przeczytaj również: Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego. Ostatnia droga znanego biznesmena [ZAPIS RELACJI]

Biznes na tyle mu się rozkręcił, że w 1989 r. wybudował hotel firmowany swoim nazwiskiem w Mikołajkach. Tak zaczął się dla niego złoty okres. Później wybudował gigantyczne hotele w Wiśle, Karpaczu i Pobierowie.

Tadeusz Gołębiewski zmarł 21 czerwca 2022 r. Mimo, że gdy odchodził miał na swoim koncie miliony, to jego pogrzeb był raczej skromny. Także jego grób wygląda szokująco.

Zapraszamy do poniższej galerii zdjęć.

Morze ludzi na pogrzebie Tadeusza Gołębiewskiego

W pogrzebie Tadeusza Gołębiewskiego uczestniczyło kilkaset osób. Uroczystość żałobna odbyła się w kościele pw. św. Jana Pawła II w Radzyminie. Nie wszyscy wierni zmieścili się w okazałej świątyni, więc przed nią ustawiono ławki i krzesełka, a uroczystość wyświetlana była na telebimie. Później kondukt z ciałem Gołębiewskiego wyruszył na pobliski cmentarz.

Tak wygląda grobowiec, w którym spoczął Tadeusz Gołębiewski
Sonda
Czy korzystałeś kiedyś z hotelu Gołębiewski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE