Tylko w Warszawie: Godzinna operacja leczy schorzenia górnego kręgosłupa [GALERIA]

2019-12-03 14:35 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Takie operacje tylko w Bielańskim
Autor: Sebastian Wielechowski / SE

Szpital Bielański ma się czym pochwalić. To jedyna placówka w Polsce, gdzie lekarze wykonają endoskopowe, bezinwazyjne operacje kręgosłupa. Pacjenci z chorymi kręgami szyjnymi i piersiowymi w ciągu kilkunastu godzin po operacji mogą normalnie funkcjonować bez bólu.

Piotr Łukaszewski (38 l.), który od lat trenuje szermierkę, jeszcze wczoraj rano nie mógł poruszyć głową w prawo czy w lewo. Ból w szyi był nie do zniesienia. - O dziewiątej rano była operacja, a o godz. 14 ja już normalnie się poruszam. Mogę nawet skakać! – cieszył się pacjent Szpitala Bielańskiego po operacji wykonanej przez Ralfa Wagnera, gościa z kliniki we Frankfurcie, światowej sławy specjalistę w dziedzinie operacji endoskopowych.

Godzinna operacja

Nowa metoda polega na wprowadzeniu nowoczesnej aparatury do kręgosłupa przez naturalne otwory, bez naruszenia struktur więzadłowych, mięśniowych i kostnych. - Taka operacja nie trwa dłużej niż godzinę, a pacjent praktycznie już następnego dnia może wrócić do domu – powiedział ordynator Oddziału Neurochirurgii, prof. Waldemar Koszewski.

Jedyna placówka w Polsce

Operacje refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, ale najbardziej kosztowną częścią jest sprzęt. Endoskop umożliwiający wykonanie tych operacji kupiło miasto za milion złotych.- Dzięki temu placówka, jako jedyna w Polsce, przeprowadza unikatowe, bezinwazyjne operacje kręgosłupa w części piersiowej i szyjnej – powiedział wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

W szpitalu na Bielanach odbyły się już cztery takie zabiegi.

KLIKNIJ: Kolejny niewybuch na budowie metra na Bródnie