Tapeta zamiast granitu. Praga Północ walczy o... chodnik [AUDIO]

2018-09-29 17:03
Tapeta zamiast granitu. Praga Północ walczy o... chodnik [AUDIO]
Autor: Anna Tomaszewska/ Urszula Jarosińska Tapeta zamiast granitu. Praga Północ walczy o... chodnik [AUDIO]

Mieszkańcy okolic ulicy Zamoyskiego razem z aktywistami z "Porozumienia dla Pragi" symbolicznie rozłożyli tapetę imitującą beton w miejscu ścieżki. Wykonawca odpowiedzialny za budowę trasy Świętokrzyskiej zapomniał o 30 metrach chodnika.

Chodzi o krótki odcinek ulicy Zamoyskiego prowadzący do stacji metra Stadion. Od ukończenia prac związanym z wykończeniem drogi minęło kilka miesięcy, a mieszkańcy, aby dojść do podziemnej kolejki muszą korzystać z błotnistej ścieżki tuż przy ruchliwej ulicy.

- W projekcie inwestycji nawet nie było tych 30 metrów chodnikach. Żeby ułożyć tu płyty trzeba znów uruchomić całą urzędniczą machinę. Chodnik może powstać dopiero wiosną - mówi Krzysztof Michalski z "Porozumienia dla Pragi".

Z tego powodu, skrzyknięci przez aktywistów mieszkańcy zorganizowali niecodzienny happening. Sami założyli odblaskowe kamizelki i kaski i zabrali się za feralną ścieżkę. Zamiast płyt chodnikowych rozłożyli tam... tapetę imitującą beton.

- Fantastyczny pomysł, lepiej tak niż żeby nic nie było. Ale i tak mam nadzieję, że to tylko tymczasowe rozwiązanie -mówi jedna z okolicznych mieszkanek.

Aktywiści zapowiadają że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a w przygotowaniu jest petycja w sprawie zapomnianych 30 metrów wzdłuż Zamoyskiego.

Co działo się na Pradze, można usłyszeć w materiale:

Czytaj też: Warszawski Korowód Poloneza idzie ulicami miasta!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE