Szkoła przy ulicy Samarytanka

i

Autor: Fot. Michał Skolimowski Szkoła przy ulicy Samarytanka

Targówek: W szkole nie ma miejsca dla dzieci! [AUDIO]

2019-02-22 17:25

Szkoła jest, uczniowie są, ale... brakuje dla nich miejsca! Budynek szkoły na warszawskim Zaciszu jest przeludniony. 

Rodzice z Zacisza walczą o lepsze warunki nauki dla dzieci. Chodzi o budynek szkoły numer 52 przy ulicy Samarytanka. Obiekt jest przygotowany dla 350 uczniów, a w tej chwili w szkole uczy się niemal trzy razy więcej osób. 

Czytaj także: Niedziele handlowe 2019. W te dni sklepy będą otwarte [KALENDARZ]

- Jest źle. Dzieci mają mało miejsca. Pierwsze klasy się gnieżdżą w jednej sali. To są zajęcia na zmianę - tłumaczy matka ucznia. 

Władze dzielnicy mają już pomysł na rozwiązanie problemu. Przy głównej siedzibie szkoły ma powstać pawilon, w którym będzie prowadzonych część zajęć.

- Dzielnica zaproponowała budowę pawilonu dwukondygnacyjnego, gdzie dodatkowych osiem sal lekcyjnych chcemy postawić na terenie szkoły - tłumaczy Jędrzej Kunowski, wiceburmistrz Targówka.

Czytaj także: Kierowca myślał, że nie żyje. Miał przy sobie dwie butelki spirytusu [ZDJĘCIA]

Niestety pieniądze na nowy pawilon radni miasta będą mogli przyznać dopiero w marcu. Wtedy rozpocznie się też proces inwestycyjny. Władze dzielnicy do powstania nowego obiektu, planują natomiast wynająć dodatkowe pomieszczenia na klasy.

Czytaj także: Metamfetamina, heroina i marihuana. Zobacz, co jeszcze policja znalazła w mieszkaniu 37-latka [GALERIA]

Tematem zajął się nasz reporter Damian Wilczyński. 

POSŁUCHAJ: 

Będzie nowe święto państwowe. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE