Ten laweciarz jest koszmarem kierowców! Nie zabierał tylko uszkodzonych aut. Kradł też sprawne. MAMY ZDJĘCIA

2021-04-08 10:45 Norbert Amlicki
Laweciarz ukradł auto na Pradze-Południe
Autor: materiały policji Laweciarz ukradł auto na Pradze-Południe

Nigdy nie wiesz kiedy przyda Ci się laweta. Kierowcy posiadający awaryjne auta wiedzą o tym doskonale. Usterka czy kolizja daleko od domu może narazić na ogromne koszty. Ten mężczyzna miał lawetę. Nie zabierał tylko i wyłącznie uszkodzonych aut. Używał jej do niecnych celów. Takich jak kradzieże. Jakiś czas temu zginęła toyota corolla na terenie Pragi-Południe. Funkcjonariusze szybko dotarli do podejrzanego 42-latka, który ma na swoim podwórku lawetę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Najczęściej laweciarze są wybawieniem kierowców z różnych opresji, ale ten był ich koszmarem. Policjanci z Pragi-Południe badali sprawę kradzieży z włamaniem toyoty corolli na terenie dzielnicy. Prowadzone czynności doprowadziły mundurowych do informacji, że samochód został skradziony przy użyciu lawety.

- Policjanci bardzo szybko ustalili, do kogo należy laweta i gdzie najprawdopodobniej się znajduje oraz gdzie można zastać jej właściciela - informuje nadkom. Joanna Węgrzyniak, oficer prasowy komendy na Pradze-Południe.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani

Funkcjonariusze przez kilka dni obserwowali okolicę jednej z posesji w powiecie grójeckim. - Kiedy upewnili się, że jest to dobry adres i wszystko się zgadza, zainterweniowali - relacjonuje nadkom Węgrzyniak.

Akcja nie trwałą długo, bo podejrzany się jej wcale nie spodziewał. Funkcjonariusze złapali 42-latka, który okazał się właścicielem lawety stojącej na podwórku. - To przy jej użyciu skradziona została toyota - tłumaczą policjanci. Samochód został poddany szczegółowym oględzinom, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy wydziału do walki z przestępczością samochodową na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE