Tłumy szturmują warszawskie cmentarze. Parkingowy armagedon w stolicy

2021-10-28 8:30
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich
Autor: Paweł Dąbrowski/SE

Wielkimi krokami zbliża się święto zmarłych. Na warszawskich cmentarzach już od tygodnia można odnotować tłumy mieszkańców, którzy sprzątają groby swoich bliskich, kupują znicze i świeże wiązanki. W okolicach stołecznych nekropolii ostatnimi czasy można mówić o istnym armagedonie parkingowym. Najlepszym pomysłem na dojechanie na cmentarz okazuje się skorzystanie z komunikacji miejskiej. Podpowiadamy, jak z niej korzystać.

"Ja byłem pierwszy", "Ja włączyłem kierunkowskaz, a pan nie!", "Ja tu tylko na chwilę" - te i wiele innych tekstów dziennikarze "SE" słyszeli w ostatnich dniach, w okolicach stołecznych nekropolii. Okazuje się, że na parkingach pod cmentarzami nie da się już szpilki włożyć. Na wciąż otwartych ulicach tworzą się duże korki, a patrolujący je strażnicy miejscy sprawiają wrażenie, że nie wiedzą, w co mają ręce włożyć. Wniosek z tego taki, że w odwiedziny na grób swoich bliskich najlepiej dojechać komunikacją miejską. Tym bardziej że służby, jak co roku, zamkną ulice wokół cmentarzy, a parkingi będą od nich oddalone.

Od kilkunastu dni do cmentarza Północnego dojeżdża linia C40 i C09, która dowozi pasażerów z metra Młociny. Na Powązki z Bródna dociera linia C11, a na cmentarz Wolski z Annopolu rusza tramwaj C1. Najwięcej specjalnych linii wyjedzie na warszawskie ulice dopiero w sobotę. Będą kursowały między godz. 8 a 18, a w dniu święta między 7 a 19. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą w okolice cmentarza Powązkowskiego. Te autobusy będą jeździły w weekend do godz. 20 a w poniedziałek do 21.

Tegoroczne święto zmarłych obsłuży 30 dodatkowych linii. Ich dokładne trasy dostępne są na naszej mapce, którą umieściliśmy poniżej. Podobną można znaleźć na ulotkach rozmieszczonych w autobusach i tramwajach. Szczegóły znajdziemy również na stronie internetowej www.wtp.waw.pl.

Cmentarze warszawskie - linie specjalne
Autor: Super Express Cmentarze warszawskie - linie specjalne
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich
Sonda
Pójdziesz na cmentarz 1 listopada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE