Totalny chaos na kolei. Wszystkie pociągi opóźnione, pasażerowie są wściekli. Co tam się dzieje?

2022-05-28 13:20
Totalny chaos na kolei. Wszystkie pociągi opóźnione, pasażerowie są wściekli. Co tam się dzieje?
Autor: Mateusz Włodarczyk Wikimedia Commons; Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0)

Totalny chaos i tłok na warszawskich dworcach. W sobotę (28 maja) od samego rana pasażerowie mają niemiłą niespodziankę. Wszystkie pociągi są opóźnione! Okazuje się, że na Dworcu Zachodnim doszło do bardzo poważnej awarii, a PKP przyznaje, że te koszmarne utrudnienia potrwają jeszcze wiele godzin. Co jest przyczyną tego komunikacyjnego koszmaru?

Komunikat o utrudnieniach pojawił się przed godziną 7 rano. - Z powodu uszkodzenia infrastruktury kolejowej w rejonie stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM S1, S2 i KM R1, R2, R3, R6, R7, R8 i R9. Możliwe opóźnienia, odwołania, przekierowania oraz relacje skrócone pociągów. Przepraszamy za utrudnienia – przekazał w komunikacie portal wtp.waw.pl. Na dworcach zapanował istny chaos.

Przeczytaj również: Wielkie kłęby dymu i ogień na torach. Pociąg pod Warszawą płonął aż sypały się iskry

PKP Polskie Linie Kolejowe podały przyczynę tego armagedonu. - W godzinach porannych przy pracach modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia dźwig uszkodził sieć trakcyjną na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy. Mamy zmienioną organizację ruchu na warszawskim węźle kolejowym. Pociągi mogą mieć opóźnienia około 20-30 minut - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka spółki Magdalena Janus.

Ze Wschodniego na Gdańską

Rzeczniczka spółki dodała, że pociągi PKP Intercity kończące swoją trasę na stacji Warszawa Wschodnia są w tej chwili kierowane do dworca Warszawa Gdańska, omijając dworce Zachodni i Centralny. Pociągi Regionalne i PKP Intercity honorują wzajemnie bilety. Naprawy mają potrwać aż do godziny 16.

Pociąg w ogniu

Do przerażającej sytuacji pod Warszawą doszło dzień wcześniej, w piątek (27 maja). Lokomotywa pociągu towarowego stanęła nagle w płomieniach. Więcej na temat dramatycznej akcji gaśniczej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Czy spotkało Cię coś przykrego w pociągu?
Tak powstają nowe pociągi SKM dla Warszawy. Produkcja krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE