Wielkie kłęby dymu i ogień na torach. Pociąg pod Warszawą płonął aż sypały się iskry

2022-05-28 10:54
Kłęby dymu i wielki ogień. Pożar pociągu pod Warszawą
Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

Groźny pożar na torach! Pod Warszawą pociąg stanął nagle w płomieniach, z lokomotywy sypały się iskry. Wszystko miało miejsce w piątek (27 maja) wieczorem na trasie kolejowej Legionowo – Warszawa Choszczówka. Do walki z żywiołem ruszyli zawodowi strażacy oraz ochotnicy. Po przybyciu na miejsce nie mogli jednak od razu zacząć gasić żywiołu, bo w sieci trakcyjnej było wysokie napięcie.

Około godziny 22 do strażaków dotarło dramatyczne zgłoszenie. Towarowy skład kolejowy stanął w ogniu. Płomienie zaczęły buchać zza lokomotywy. - W momencie przybycia na miejsce jednostki straży pożarnej zastały groźnie wyglądający pożar rozwijający się między pojazdami trakcyjnymi. Gdy pracownicy kolei upewnił się że na linii trakcyjnej nie ma zasilania, rozpoczęły się działania gaśnicze – powiedział Łukasz Szulborski z Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Przeczytaj również: Ogromne kłęby dymu i płomienie na torach. Pożar pociągu pod Mińskiem Mazowieckim

Po odłączeniu prądu z sieci trakcyjnej strażacy mogli zacząć lać wodę bezpośrednio na płonące pojazdy. Ogień udało się opanować, ale w czasie trwania akcji na trasie kolejowej z Legionowa do Warszawy nastąpił całkowity paraliż. - Ruch na torze kolejowym, który był objęty działaniami został wyłączony – powiedział Łukasz Szulborski.

Totalny chaos na kolei

Dzień później, czyli w sobotę (28 maja) od rana na pasażerów czekał komunikacyjny koszmar. Z powodu zerwanej sieci trakcyjnej wszystkie pociągi były opóźnione i kończyły bieg nie tam, gdzie powinny. Więcej o dramacie pasażerów przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE