Ogromne kłęby dymu i płomienie na torach. Pożar pociągu pod Mińskiem Mazowieckim

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Ogromne kłęby dymu i płomienie na torach. Pożar pociągu pod Mińskiem Mazowieckim

Ogromne kłęby dymu i płomienie na torach. Pożar pociągu pod Mińskiem Mazowieckim

2022-03-16 17:08

Wielka akcja straży pożarnej pod Mińskiem Mazowieckim. Na torach kolejowych nagle buchnęły ogromne płomienie i kłęby dymu. Lokomotywa pociągu towarowego na trasie Tłuszcz-Pilawa stanęła nagle w płomieniach! Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy, którzy walczyli z szalejącym żywiołem. Maszyna doszczętnie spłonęła.

Do zdarzenia doszło pod miejscowością Tartak w pow. mińskim. Lokomotywa pociągu towarowego nagle stanęła w płomieniach. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze pociągu o godzinie 11 – powiedział st. kpt. Kamil Płochocki. - W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy: 2 Ochotniczej Straży Pożarnej i 2 Państwowej Straży Pożarnej – dodał strażak.

Według relacji strażaków, lokomotywa ciągnęła puste wagony. Skład należał do służb technicznych Polskich Kolei Państwowych. Mimo, że pożar wyglądał koszmarnie, nikomu szczęśliwie nic się nie stało. Maszyna doszczętnie spłonęła. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się pracownicy PKP Energetyka. Przyjechali specjalistycznym pojazdem kolejowym. - Nasi pracownicy zabezpieczyli sieć trakcyjną na czas akcji gaśniczej i wyłączyli prąd. Nie stwierdzono uszkodzenia trakcji - przekazała rzeczniczka PKP Energetyka Katarzyna Koper.

Lokomotywa doszczętnie spłonęła

Zdjęcia z miejsca zdarzenia napawają grozą. Z ogromnej, stalowej maszyny zostały jedynie zgliszcza.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany