Tragiczna śmierć czterolatka na ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Rafał Trzaskowski składa kondolencje

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ, MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Tragiczna śmierć czterolatka na ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Rafał Trzaskowski składa kondolencje

Koszmar na Pradze

Tragiczna śmierć czterolatka na ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Rafał Trzaskowski składa kondolencje

2022-08-12 17:50

Nie milkną echa potwornego wypadku. W piątek przed południem drzwi tramwaju linii 18 przytrzasnęły nogę czterolatka. Tramwaj wlókł go po torowisku przez kilkaset metrów. Dziecko nie przeżyło. Do koszmarnego zdarzenia odniósł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Sercem i myślami jestem z rodziną chłopca – napisał w mediach społecznościowych.

Czterolatek zginął na torach. Rafał Trzaskowski reaguje

Do koszmarnego zdarzenia doszło na Pradze-Północ na ul. Jagiellońskiej. - Sercem i myślami jestem z rodziną kilkuletniego chłopca, który zginął w wyniku potwornego wypadku z udziałem tramwaju na Pradze-Północ. Zrobimy wszystko, aby pomóc służbom w wyjaśnieniu przyczyn tragedii – zapewnił Rafał Trzaskowski.

Przeczytaj również: Czterolatek zginął pod tramwajem na Jagiellońskiej w Warszawie. Co wiemy o motorniczym. Dlaczego się nie zatrzymał i ciągnął dziecko kilkaset metrów po żwirowisku?

Po wpisem prezydenta szok i niedowierzanie wyrażają tez mieszkańcy Warszawy. Pojawiły się jednak tez głosy mówiące o tym, że podróżowanie tramwajami jest niebezpieczne. - Panie Prezydencie, to była tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do takiej tragedii. Operatorzy autobusów i tramwajów, niezależnie od wieku taboru notorycznie działają w pośpiechu, nie patrzą czy ktoś wsiada czy wysiada – twierdzi jedna z użytkowniczek Facebooka.

Tragedia na Jagiellońskiej. Jak do tego doszło

Wszyscy są ogromie poruszeni tą niewyobrażalną tragedią. Z relacji reporterów „Super Expressu” wynika, że nawet obecni na miejscu ratownicy nie kryli łez. Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 12 sierpnia, na ulicy Jagiellońskiej, przy przystanku Batalionu "Platerówek". Czteroletni chłopiec wysiadając z tramwaju, został przytrzaśnięty przez drzwi i pociągnięty za pojazdem przez kilkaset metrów - od przystanku PIMOT do Batalionu "Platerówek". Dziecko zginęło na miejscu. W okolicy miejsca tragedii leżały rzeczy chłopca - czapeczka i bucik.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE