Tramwaj ciągnął 17-latkę po torach. Dziewczyna walczy w szpitalu o życie

i

Autor: Tadeusz Mróz Tramwaj ciągnął 17-latkę po torach. Dziewczyna walczy w szpitalu o życie

Straszne

Tramwaj ciągnął 17-latkę po torach. Dziewczyna walczy w szpitalu o życie

2022-11-21 14:20

Tragiczny wypadek na Żoliborzu. W piątkowy wieczór, 18 listopada, tramwaj linii 15 potrącił 17-latkę. Z relacji świadka wynika, że młoda kobieta była ciągnięta przez maszynę! W stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala. Tam walczy o życie. Policjanci ustalają okoliczności tego koszmarnego zdarzenia.

Warszawa Żoliborz. 17-latka potrącona przez tramwaj walczy o życie

O koszmarnym wypadku na Żoliborzu pisaliśmy w piątek, 18 listopada. Około godz. 21 na ul. Mickiewicza, na wysokości przystanku tramwajowego Generała Zajączka, tramwaj linii 15 potrącił 17-latkę. - Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. 17-latka uderzona przez tramwaj, była ciągnięta przez jeden z wagonów. W stanie krytycznym, nieprzytomna została przetransportowana do szpitala - przekazał nam jeden ze świadków koszmarnego zdarzenia.

Informacje o wypadku potwierdziła również policja. - Motorniczy został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy - przekazał nam podinsp. Jarosław Florczak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Trzy dni po zdarzeniu zapytaliśmy policję o stan rannej 17-latki. - Żyje. Jest w szpitalu - przekazała nam podinsp. Elwira Kozłowska z żoliborskie policji. Jak dodała, funkcjonariusze nie przekazują więcej informacji w tej sprawie. Trwają jeszcze czynności.

Lawina komentarzy po wypadku

Pod udostępnionym przez nas w mediach społecznościowych artykułem informacyjnym o wypadku z udziałem 17-latki pojawiła się lawina komentarzy. Oprócz wyrazów współczucia dla rannej kobiety, użytkownicy Facebooka nie kryli też oburzenia m.in. zmianami w przepisach, dotyczącymi pierwszeństwa pieszych.

"Zryli ludziom beret, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo i oto skutki" - napisała jedna z osób.

"Ludzie teraz uważają że jak mają pierwszeństwo to nie muszą uważać jak przechodzą przez jezdnię bo myślą że wszystkie pojazdy się zatrzymają Beznadziejny przepis i do takich tragedii będzie dochodziło coraz częściej tym bardziej z młodzieżą bo mają słuchawki na uszach i się nie rozglądają czy pojazd się zatrzyma Powinni zlikwidować ten przepis bo inaczej takich tragedii będzie coraz to więcej" - dodał ktoś inny.

"To kolejna ofiara zmian w ustawie o ruchu drogowym To dla nich za trudne że nie mają pierwszeństwa przed tramwajem" - skomentowała kolejna osoba.

Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają