Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

Trzaskowski będzie miał nowego zastępcę. Kto zostanie wiceprezydentem Warszawy?

2021-08-26 12:09

To już pewne. Będą zmiany w stołecznym ratuszu. Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy wiceprezydent Robert Soszyński poinformował o swojej rezygnacji z pełnionej funkcji. "Prezydent wyraził na to zgodę. Moja misja w ratuszu dobiega końca" - stwierdził. Kto teraz zajmie jego miejsce?

Szykują się poważne zmiany w stołecznym ratuszu. Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy wiceprezydent Robert Soszyński niespodziewanie poinformował o swojej rezygnacji z pełnionej funkcji. "Chcę formalnie poinformować, że poprosiłem prezydenta Rafała Trzaskowskiego o przyjęcie mojej rezygnacji z końcem tego miesiąca" - przekazał Soszyński. "Prezydent wyraził na to zgodę. Moja misja w ratuszu dobiega końca" – poinformował. Jako powód rezygnacji podał "nowe wyzwania".

Zobacz: Trzaskowski buduje windy. Obiecał ich 120. Są pierwsze na Pradze

Informację o tym, że Robert Soszyński będzie pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy tylko do końca sierpnia, potwierdziła Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza. "Wiceprezydent sam zrezygnował ze swojej funkcji. Pożegnanie ze współpracownikami przebiegło w sympatycznej atmosferze" - stwierdziła.

Kto teraz zajmie jego miejsce w ratuszu?

- Decyzje w sprawie wyznaczenia następcy zapadną we wrześniu po powrocie z krótkiego urlopu prezydenta Rafała Trzaskowskiego – poinformowała Monika Beuth-Lutyk.

Robert Soszyński został powołany na stanowisko wiceprezydenta Warszawy pod koniec 2018 roku. Był odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę, geodezję, gospodarkę nieruchomościami i sprawy związane z reprywatyzacją. Nadzorował Biuro Geodezji i Katastru, Biuro Infrastruktury, Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa i Biuro Spraw Dekretowych. Na początku lutego prezydent Warszawy, odebrał mu nadzór nad Biurem Polityki Mobilności i Transportu, przekazał tę jednostkę Michałowi Olszewskiemu.

Przeczytaj: Ciało mężczyzny leżało na przystanku na Sokratesa. Kim jest ten mężczyzna? Uwaga! Drastyczne zdjęcia

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE