Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express Wielkie demonstracje w Warszawie. Trzaskowski się nie patyczkuje

Rafał Trzaskowski triumfuje w Warszawie! Podał twarde dane. Ma racje?

2021-08-18 13:05

Rafał Trzaskowski pochwalił się szczepionkowymi statystykami z ostatniego weekendu w Warszawie. Prezydent podał twarde dane z których wynika, że przyjmowanie preparatów przez warszawiaków wciąż trwa, a nic nie wskazuje na to, aby statystyki miały zwalniać. Obecnie, dumą Warszawy są weekendowe punkty szczepień, w których można zaszczepić się bez wcześniejszych zapisów, a w kolejce nie spędzimy dłużej niż godzinę. Absolutnymi hitami są punkty w samym centrum miasta. Najczęściej odwiedzany jest ten przy Pałacu Kultury oraz na Skwerze Hoovera.

- #WarszawaSzczepi, a warszawiacy wiedzą, jak bardzo jest to ważne - w weekend w punkcie szczepień na Skwerze Hoovera szczepionkę przyjęło 312 osób, a w Pałacu Kultury 364. Dziękuję! To nie tylko odpowiedzialność za siebie, ale też za bliskich i wszystkich mieszkańców Warszawy - oznajmił na swoim Twitterze prezydent Rafał Trzaskowski.

Rzeczywiście, Warszawa ma się czym chwalić. W szczepionkowych statystykach, stolica zajmuje drugie miejsce pod względem procentowej liczby osób całkowicie zaszczepionych. Obecnie, jest to 1 157 921 osób, które przyjęły preparat! Daje to wynik na poziomie 64,5 proc. Pierwsza jest tylko… Podkowa Leśna! W tym małym miasteczku w województwie Mazowieckim, zaszczepionych jest aż 65,7 proc. osób.

Przeczytaj koniecznie: 18.08.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń w środę (18 sierpnia)? Nadciąga czwarta fala koronawirusa? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 18.08.2021]

Punkty szczepień w Warszawie

Szczepienia w weekendowym punkcie są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). Na miejscu jest lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12 roku życia (preparat Pfizer).

Weekendowe punkty szczepień znajdują się też w Centrum Nauki Kopernik, przy skwerze Hoovera, na terenie warszawskiego zoo i w Parku Wodnym Moczydło. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.warszawaszczepi.pl.

Sprawdź: Trzy małe dziewczynki nie pójdą od września do szkoły. Zginęły w tragicznym wypadku w Elżbietowie