Trzaskowski ma fatalne warunki. Tynk sypie mu się na głowę

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Trzaskowski ma fatalne warunki. Tynk sypie mu się na głowę

Trzaskowski ma fatalne warunki. Tynk sypie mu się na głowę

2021-08-26 17:22

Budynek stołecznego ratusza jest w opłakanym stanie! Z sufitu odpadają wielkie betonowe płaty. Wygląda na to, że przez wiele lat nikt się tym nie interesował. A przecież prezydent Rafał Trzaskowski codziennie przychodzi tam do pracy! Wojewoda mazowiecki, który również ma siedzibę w urzędzie miasta postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Na początek gruntowny remont ma przejść hol główny budynku.

- Jak wchodziło się do środka, to można było się poczuć jak na starej poczcie. Smutne, ponure wnętrze wymagało remontu - powiedziała "Super Expressowi" rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Inwestowanie w roboty w stołecznym urzędzie przy Placu Bankowym padło jednak na wojewodę mazowieckiego. On również ma swoją siedzibę w tym budynku.

- Zostaną wykonane m.in. roboty konstrukcyjno-budowlane mające na celu ułatwienie dostępu do obiektu dla osób z niepełnosprawnościami, wymienione zostaną instalacje teletechniczne i elektryczne, dostarczone zostanie wyposażenie ułatwiające dostęp do obiektu oraz wykonana zostanie modernizacja zabytkowej przestrzeni reprezentacyjnych stref wejściowych budynku – przekazała rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz. Według Moniki Beuth-Lutyk po remoncie w ratuszu będzie przytulniej i bardziej komfortowo. Pojawi się tam też nowy, zintegrowany system bezpieczeństwa, który będzie chronił urzędników, w tym Rafała Trzaskowskiego, przed niepożądanymi gośćmi, którzy mogą im zagrażać.

Zobacz: Trzaskowski będzie miał nowego zastępcę. Kto zostanie wiceprezydentem Warszawy?

Remont w ratuszu już się rozpoczął. Główne drzwi wejściowe zostały zamknięte i zabezpieczone taśmą ostrzegawczą. Prace mają być wykonywane ze szczególnym poszanowaniem zastanej historycznej formy wnętrz autorstwa A. Corazziego.

- Koszt obecnie realizowanych prac wynosi 1 190 000,00 zł. Planowane zakończenie inwestycji to koniec grudnia 2021 roku – podsumowała Ewa Filipowicz.

Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej
Sonda
Warszawa. Czy czujesz się bezpiecznie w stolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE