Trzaskowski i Krajewski walczą w dzielnicach

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express; Facebook Jarosław Krajewski Trzaskowski i Krajewski walczą w dzielnicach

PIS ŚLEDZI TRZASKOWSKIEGO?

Trzaskowski pojechał do Włoch. Krajewski już tam był. Prezydent Warszawy i poseł PiS walczą w dzielnicach

2023-02-02 12:51

Rafał Trzaskowski cały dzień spędzi dziś we Włochach. To kolejna dzielnica, którą postanowił odwiedzić po czterech latach rządów w ratuszu. Prezydent stolicy ten rajd rozpoczął pod koniec ubiegłego roku, ale od pewnego czasu ma polityczną konkurencję. Jego śladem podążają samorządowcy i poseł PiS. Wybory tuż tuż. W tym roku parlamentarne, za rok samorządowe. Tę atmosferę widać w stołecznych dzielnicach. O przychylność i uznanie mieszkańców na oficjalnych spotkaniach zabiegają niezależnie od siebie – prezydent Rafał Trzaskowski i poseł Jarosław Krajewski, szef warszawskich struktur PiS.

Trzaskowski we Włochach

Rafał Trzaskowski na początku rządów w stolicy obiecał, że postara się odwiedzić każdą z 18 dzielnic Warszawy, by posłuchać jakie problemy w każdej z nich mają mieszkańcy. W cyklu „Porozmawiajmy o dzielnicy…” odwiedził już Ursynów, Wesołą, Białołękę i Rembertów. Dziś pojawił się we Włochach. Najpierw na placu budowy rozbudowywanej podstawówki przy ul. Przepiórki, później w planie ma spotkanie z lokalnymi włodarzami a o godz.18 w Okęckiej Sali Widowiskowej chce rozmawiać z mieszkańcami.

- Wszystkich problemów mieszkańców nie da się poznać z ratusza, dlatego rozmawiamy na spotkaniach w dzielnicach - wyjaśniał już kilkakrotnie Rafał Trzaskowski.

Krajewski już tam był

Tak się składa, że właśnie we Włochach, zaledwie kilka dni temu, z mieszkańcami spotykał się również warszawski poseł PiS Jarosław Krajewski. - Rozmawialiśmy o problemach dzielnicy, rekordowym wsparciu finansowym dla Warszawy od polskiego rządu, czyli 3 mld zł na inwestycje: metro, obwodnicę, Trasę Świętokrzyską, stadion Skry i Muzeum Powstania Warszawskiego – mówi poseł Jarosław Krajewski.

Wcześniej pod hasłem „Porozmawiajmy o Warszawie” odwiedził tez Wesołą i Ursynów, a na najbliższy poniedziałek planuje Śródmieście. Ma już zarezerwowaną sale na… Torwarze! Idzie w ślady Trzaskowskiego? - Nie, idę według własnego planu. Zawsze jako poseł staram się być blisko ludzi – odpowiada poseł PiS.

Krajewski z Trzaskowskim jako rywale w kampanii?

Możliwe, że ci politycy za rok spotkają się w kampanii wyborczej. Coraz częściej w sejmowych kuluarach mówi się, że Krajewski (który przejął zarządzanie warszawskimi strukturami partii po Mariuszu Kamińskim) mógłby być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Krajewski zatem z jednej strony spotyka się z wyborcami jako poseł, z drugiej wśród zwolenników PiS wytyka błędy obecnego prezydenta stolicy. Kto zatem przekona do siebie większość mieszkańców?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany