Trzaskowski odrzucił roszczenia Rosjan do kolejnej nieruchomości w Warszawie

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS, GOOGLE MAPS Trzaskowski odrzucił roszczenia Rosjan do kolejnej nieruchomości w Warszawie

Trzaskowski uratował kolejny budynek. Chodzi o blok, który Rosja okupuje w Warszawie

2022-03-30 21:38

Od kilku lat Polska spierała się z Rosją o kamienicę przy al. Szucha 8 w Warszawie. Był taki moment, że Rosja proponowała, by zmienić status budynku. Rosjanie chcieli, by blok był pod rosyjską jurysdykcją! Rafał Trzaskowski poinformował, że nieruchomość została uwolniona od wszelkich roszczeń.

Prezydent Warszawy 18 marca rozpatrzył wniosek dotyczący nieruchomości zajmowanej przez Ambasadę Ukrainy. A we wtorek, 29 marca, wydał kolejną decyzję odrzucając rosyjskie roszczenia wobec sąsiedniej nieruchomości przy al. Szucha 8. – Zgodnie z zapisami w planie miejscowym dla północnej części Placu Unii Lubelskiej ten teren jest przeznaczony dla administracji publicznej. Obecnie nie jest wykorzystywany na cele dyplomatyczne tylko komercyjne, przez szereg podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – powiedział Rafał Trzaskowski.

Stołeczny ratusz zaznaczył, że nieruchomość przy al. Szucha 8 znajduje się na obszarze objętym działaniem tzw. dekretu Bieruta i stanowi własność Skarbu Państwa. Przy podejmowaniu decyzji wzięto pod uwagę to, że Rosjanie nie mieli jakiegokolwiek zezwolenia na użytkowanie tej nieruchomości! 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wbiegł na pomnik smoleński, dostanie odszkodowanie. Warszawski sąd wydał wyrok

Budynek przy al. Szucha 8 znajduje się w strefie przeznaczonej pod administrację publiczną i został przeznaczony do realizacji inwestycji celu publicznego w postaci usług administracji publicznej.

W tym momencie nieruchomość nie jest wykorzystywana na cele dyplomatyczne. – Z wpisów w rejestrze REGON oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, wynika, że w budynku działają liczne podmioty prowadzące działalność gospodarczą – podsumował Trzaskowski.

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Putin wie w jakiej jest sytuacji. Rosja przegrała tę wojnę

Odwołanie od decyzji

Rosjanie mogą odwoływać się od decyzji i mają na to 14 dni. Odwołanie to będzie rozpoznawał wojewoda mazowiecki.

Warto przypomnieć również, że miasto czeka na decyzję sądu w sprawie kolejnej nieruchomości bezprawnie zajmowanej przez Rosję. Chodzi o tzw. „Szpiegowo” przy ul. Sobieskiego 100. Po odzyskaniu budynku stolica zamierza przeznaczyć lokale dla rodzin z małymi dziećmi, które stracił swoje domy wskutek agresji Rosji w Ukrainie.

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany