Komornik zajmie „szpiegowo”. Miasto przejmuje bloki przy Sobieskiego 100

i

Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Komornik zajmie „szpiegowo”. Miasto przejmuje bloki przy Sobieskiego 100

Rosja okupuje blok w Warszawie. Ważne słowa Rafała Trzaskowskiego

2022-03-23 15:59

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas swojej ostatniej konferencji prasowej wypowiedział się na temat budynku przy ul. Sobieskiego 100. Według Trzaskowskiego w ciągu najbliższych dni miasto będzie mogło przejąć tę inwestycję. To ważne słowa w obliczu wojny prowadzonej na Ukrainie.

Czekamy na decyzję sądu. Spodziewamy się, że w przeciągu dosłownie najbliższych dni będziemy mogli przejąć tę inwestycję – powiedział w środę, 23 marca, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który podczas swojego briefingu był pytany przez dziennikarzy o dalsze losy budynku przy ul. Sobieskiego 100. - Z naszej strony wszystkie procedury zostały zakończone. Teraz jest to tylko kwestia decyzji sądu czy na pewno dochowano wszystkich procedur – powiedział prezydent Warszawy.

- Ostatni krok z naszej strony, czyli nota dyplomatyczna, została wręczona ambasadzie. Miejmy nadzieję, że to wszystko rozstrzygnie się dosłownie w tym, albo na początku następnego tygodnia – podkreślił Rafał Trzaskowski.

W budynku przy ul. Sobieskiego 100, w którym w czasach PRL mieszkali pracownicy rosyjskiej ambasady jest ponad 100 mieszkań. Wiele lat temu budynek opustoszał i wymaga remontu. Na przestrzeni lat przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i stołecznego ratusza podejmowali szereg prób uregulowania stanu prawnego nieruchomości na rzecz Federacji Rosyjskiej w Polsce i odpowiednio w Rosji na rzecz Polski. Jak zaznaczył ratusz, złożony w ubiegłym tygodniu wniosek egzekucyjny kończy długoletnie starania podejmowane przez prezydenta stolicy o dobrowolne wydanie nieruchomości przy ul. Sobieskiego.

Po odzyskaniu budynku stolica zamierza przeznaczyć lokale dla rodzin z małymi dziećmi, które straciły swoje domy wskutek agresji Rosji w Ukrainie.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Rzeczniczka ratusza o odzyskiwaniu nieruchomości w Warszawie okupowanych przez Rosję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają