W Warszawie

Twórcy serialu „Pomóż mi” rozmawiali z uczniami podstawówki o problemach nieletnich

2024-04-17 5:20

Twórcy serialu „Pomóż mi” - scenarzysta Maciej Michalczyk, aktor Piotr Nowakowski i producent serialu Jacek Grzelak spotkali się z uczniami jednej z warszawskich szkół. Na przykładzie poruszającej historii, którą zaprezentowali w klasie, rozmawiali z ósmoklasistami o problemach jakie ich dotykają.

Twórcy serialu "Pomóż mi" z wizytą w warszawskiej podstawówce

Serial „Pomóż mi” opowiada tylko o trudnych sprawach. Poważnie i na serio. O hejcie, o przemocy rówieśniczej i o zagrożeniach jakie dotyczą nastolatków. Twórcy serialu spotkali się z uczniami ósmej klasy z warszawskiej szkoły podstawowej nr 148. Na początek zaprezentowali fragment serialu opowiadający o problemie wyśmiewania szkolnej koleżanki z powodu napadów epileptycznych. Poruszony problem otworzył ciekawą i pouczającą dyskusję uczniów z twórcami serialu. Dzieci przytaczały inne problemy z ich szkolnego podwórka, które warto poruszyć w produkcji i komentowały efekty, które można oglądać codziennie w telewizyjnej Czwórce. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Fundacji "Terytorium Neutralne". 

Serial "Pomóż mi" od poniedziałku do piątku w Czwórce

W Polsce co dziesiąta rodzina zmaga się z poważnymi problemami. Obok tych wynikających z trudnej sytuacji ekonomicznej, stoją bardziej skomplikowane – alkoholizm, narkomania, przemoc. Często są one „zamiatane pod dywan”. Rzutują one jednak na życie każdego członka rodziny, a najbardziej dramatyczne konsekwencje mogą mieć dla młodzieży. Brak bliskości i czasu dla dziecka, rozwody, codzienne awantury i przemoc to tylko niektóre powody poważnych kryzysów. Kiedy ani dorośli, ani dzieci nie potrafią poprosić o pomoc, kryzys narasta i może doprowadzić do tragedii. Serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi” – wiosną od poniedziałku do piątku o godz. 15.05 w Czwórce – opowiada historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane lub zbagatelizowane problemy doprowadzają do tragedii i przestępstw.

O serialu "Pomóż mi":

W serialu, rozwiązaniem tych trudnych spraw i zagadek kryminalnych zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich: mł. asp. Maciej Bryś i jego partner st. asp. Gustaw Żelazny oraz mł. asp. Kinga Jabłońska, których poznajemy lepiej w kolejnych odcinkach serialu. W pracy Bryś stara się zrozumieć młodych ludzi i zawsze stoi na straży domniemania niewinności, do końca strzegąc się wyciągania pochopnych wniosków. Żelazny jest bardziej doświadczonym policjantem, który z rezerwą podchodzi do cwaniakującej młodzieży. Chociaż mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią, a każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Każdy odcinek to inna opowieść. Za każdym razem pełna napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Historie fikcyjnych bohaterów są inspirowane jednak prawdziwymi problemami, które mogą się przytrafić każdemu nastolatkowi i jego rodzicom. Poruszając najtrudniejsze tematy, serial pokazuje jednocześnie różne strony konfliktów i podpowiada, jak można je rozwiązać.

Twórcy opowiadają o serialu "Pomóż mi". Oglądaj w telewizyjnej Czwórce!
Sonda
Wolisz oglądać filmy, czy seriale?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki