Tydzień z budżetem obywatelskim. Ostatnia szansa na zaproponowanie zmian w stolicy

2021-01-17 8:00 Norbert Amlicki
Budżet Obywatelski
Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom Zdjęcie poglądowe

Termin zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego kończy się. Wszystkim mieszkańcom, którzy chcą zgłosić projekt, a nie wiedzą jak to zrobić, ratusz obiecał pomoc. W jaki sposób? Oto "Tydzień z budżetem obywatelskim".

Czas goni

Tylko do 25 stycznia warszawiacy mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcom, którzy chcą skorzystać z tej możliwości i zdecydować, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu stolicy, ratusz zapewnia wsparcie w przygotowaniu projektu.

Pomoc zainteresowanym

Między 18-22 stycznia odbędą się spotkania on-line na których warszawiacy będą mogli skorzystać z pomocy urzędników, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące budżetu obywatelskiego oraz pomogą przygotować opis i wycenę realizacji projektu. - Zapraszam do udziału w wydarzeniu wszystkich mieszkańców, którzy za pomocą budżetu obywatelskiego chcą zmienić Warszawę – zachęca prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Harmonogram spotkań

W każdym dniu wydarzenia odbędzie się spotkanie on-line poświęcone określonej tematyce:

· poniedziałek - spotkanie dla osób, które planują zgłosić swój projekt po raz pierwszy,

· wtorek - projekty dotyczące infrastruktury drogowej i komunikacji,

· środa - projekty dotyczące wydarzeń kulturalnych, sportowych, itp.,

· czwartek - projekty dotyczące zieleni i ochrony środowiska,

· piątek - spotkanie dla autorów projektów, którzy chcieliby dowiedzieć się jak sprawić, żeby ich projekty bardziej odpowiadały potrzebom mieszkańców.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 18 i potrwają do godz. 20. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie: twojbudzet.um.warszawa.pl/BO2022-Tydzien-z-budzetem-obywatelskim

- Liczymy na obecność mieszkańców, którzy chcą zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać oraz tych, którzy chcą porozmawiać o szczegółach swoich projektów z pracownikami urzędu. Czekamy na Wasze propozycje do budżetu obywatelskiego - mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.