Tyran połamał kości swojej żonie. Zaatakował też policjanta

2021-09-14 13:22
Tyran połamał kości swojej żonie. Zaatakował też policjanta
Autor: Pixabay Tyran połamał kości swojej żonie. Zaatakował też policjanta

Niewyobrażalny koszmar od 2019 roku przeżywała kobieta, która była niemal dzień w dzień terroryzowana przez swojego męża. 49-letni mieszkaniec Kobyłki podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie, których używał słów wulgarnych, niszczył rzeczy będące na wyposażeniu mieszkania, popychał, dusił i szarpał kobietę, spowodował też u niej złamanie kości śródręcza. W trakcie kolejnej interwencji, do której wezwała ich poszkodowana kobieta, mężczyzna naruszył również nietykalność cielesną funkcjonariusza podczas wykonywania przez niego czynności służbowych. Policjanci umieścili go w policyjnym areszcie

Policjanci z komisariatu w Kobyłce 10 września otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten przy użyciu siły fizycznej miał spowodować u wzywającej pomocy kobiecie obrażenia ciała w postaci złamania kości śródręcza. Jak zeznała poszkodowana, jej mąż od października 2019 roku cały czas znęcał się nad nią psychicznie i fizyczne, ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, dodatkowo popychał, dusił i szarpał, niszczył też rzeczy znajdujące się na wyposażeniu ich mieszkania.

Zobacz koniecznie: Szaleniec na drogach Legionowa! Mógł zabić niewinnych ludzi

Połamał żonie kości i zaatakował policjanta

Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Gdy poinformowali go o takim zamiarze, ten popchnął jednego z nich na metalową barierkę znajdująca się na klatce schodowej, czym dopuścił się do naruszenia jego nietykalności cielesnej w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych. 49-latek trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniem poszkodowanej kobiety i świadków został skierowany do prokuratury rejonowej w Wołominie. Prokurator w związku z podejrzeniem popełnienia przez mężczyznę przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, życiu i zdrowiu oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza Policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, nakazał mu również opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej. Może mu teraz grozić teraz kara od roku do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź: Makabryczne odkrycie w Piasecznie. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki [ZDJĘCIA]

Ruszył proces Mateusza M. z Kosiny, który zaatakował małżeństwo
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE