Szaleniec na drogach Legionowa! Mógł zabić niewinnych ludzi

2021-09-14 11:45
Szaleniec na drogach Legionowa! Mógł zabić niewinnych ludzi
Autor: Pixabay Szaleniec na drogach Legionowa! Mógł zabić niewinnych ludzi

Nocna przejażdżka młodego motocyklisty mogła zakończyć się nie tylko jego śmiercią, ale również niewinnych ludzi. Nie zważając na ograniczenia prędkości i zdrowy rozsądek 30-latek gnał jednośladem na złamanie karku. Tym razem udało mu się prześcignąć śmierć. Jego licznik pokazywał zatrważającą prędkość!

W sezonie motocyklowym nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawiła się informacja o wypadku z udziałem motocyklisty. Tymczasem legionowscy policjanci w nocy z 12 na 13 września zatrzymali prawdziwego pirata drogowego. 30-letni mężczyzna jadący motorem marki Kawasaki ulicą Zegrzyńską najwidoczniej ścigał się ze śmiercią.

Mężczyzna za nic miał ograniczenia prędkości oraz bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Gnał na złamanie karku, a licznik wskazywał zatrważającą prędkość. 211 km/h! I to w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oznacz to, ze 30-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 161 km/h.

Policjanci drogówki nie mogli przejść wobec takiego zachowania obojętnie. Natychmiast zatrzymali pirata drogowego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. - Mieszkaniec powiatu legionowskiego już stracił prawa jazdy. Z uwagi, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandat, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 30-latka - poinformowała podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

"Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące" - przypomniała legionowska policja.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Grób Wiesława Gołasa na Starych Powązkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE