Otworzyli centrum pomocy uchodźcom. Uciekający przed wojną znajdą pracę i nauczą się języka

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Uchodźcy dostaną pracę, nocleg i lekcje języka. Nowe centrum pomocy w Warszawie

2022-05-20 8:16

W Warszawie powstał nowy punkt niosący pomoc uciekającym przed wojną w Ukrainie. Caritas postanowił stworzyć kompleksowe miejsce w którym uchodźcy znajdą pomoc w znalezieniu mieszkania i pracy, nauczą się języka, a także otrzymają psychologiczne wsparcie. Punkt właśnie został uruchomiony i mogą z niego skorzystać wszyscy migranci w potrzebie.

Centrum Pomocy Uchodźcom znajduje się na parterze biurowca przy ul. Towarowej 25a i jest czynne codziennie w godz. 8-17. Organizatorzy postawili na pomoc Ukraińcom we wchodzeniu w codzienne życie. W tym miejscu pracować będą pośrednicy w szukaniu pracy oraz mieszkania. Dodatkowo duży nacisk postawiono także na zdrowie psychiczne. Psycholożka z Ukrainy pracuje tam codziennie niosąc pomoc dzieciom i dorosłym.

- Celem naszego centrum jest usamodzielnienie uchodźców w nowym środowisku. Posiadamy darmowe miejsca w hotelach, jeśli jednak ktoś pracuje i posiada pieniądze to szukamy mieszkania i współfinansujemy wynajem - mówi Renata Makuch, gospodarz Centrum Pomocy Uchodźcom w Warszawie.

- Od dnia dzisiejszego ten budynek zmienia się w centrum pomocy uchodźcom mieszkającym w Warszawie. Jesteśmy świadomi, że po zapewnieniu podstawowych potrzeb jak jedzenie czy dach nad głową przyszła pora na wsparcie z zakresu psychologii i znalezienia pracy - mówi Grzegorz Olszewski, wiceprezes Alior Banku do którego należy budynek przy ul. Towarowej. - Do współpracy zaprosiliśmy także Caritas Polska i samorząd, aby wspólnie z nimi nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują - dodaje Olszewski.

Otwarcie Centrum Pomocy Uchodźcom przy rondzie Daszyńskiego
Sonda
Czy Polska powinna dostarczać Ukrainie więcej broni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają