Oszukała prawie 7 tys. osób!

Udawała, że ma raka. Wyłudziła 420 tys. złotych na leczenie. Oszustka z Siedlec skazana

W głowie się nie mieści, jak można w tak okrutny sposób oszukać ludzi o dobrych sercach. 42-letnia Agata K. wyłudziła 420 tys. złotych w internetowej zbiórce pieniędzy. Kobieta zbierała fundusze na leczenie raka, którego w rzeczywistości w ogóle nie miała. Była całkowicie zdrowa! Sąd zdecydował, że najbliższe lata oszustka z Siedlec spędzi za kratkami.

Udała, że ma raka. Wyłudzała pieniądze na leczenie

Agacie K. (42 l.) z Siedlec nie po nie było po drodze do pracy. Zamiast tyrać, jak większość jej rówieśniczek, Agata K. wpadła na genialny pomysł, by zarabiać krocie, nie wychodząc z domu. Postanowiła żerować na ludziach o dobrych sercach. Kobieta wymyśliła chorobę onkologiczną i zorganizowała na portalach społecznościowych zbiórki pieniędzy na rzekome leczenie. W opisach zbiórek podawała, że drogie szczepionki sprowadzane z zagranicy pomagają jej w leczeniu nowotworu kobiecych narządów. W rzeczywistości nigdy nie leczyła się onkologicznie. Nie miała żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej jej chorobę, a jedną fakturę za drogie, fikcyjne leki, po prostu sfałszowała.

Oszustka wpadła jak śliwka w kompot

Oszustka wpadła w lutym 2020 roku, gdy jedna z internautek zorientowała się, że Agata K. oszukuje. Kobieta powiadomiła wtedy siedlecką prokuraturę, która zajęła się wyjaśnianiem tej sprawy. Podczas śledztwa Agacie K. udowodniono wyłudzenie pieniędzy od blisko 7 tysięcy osób na kwotę 420 tysięcy złotych! Za wyłudzone pieniądze oszustka prowadziła wystawne życie. Podróżowała, a przede wszystkim kupowała markowe torebki i portfele. 42-latka przyznała się do zarzutów i wyjaśniała, że ma słabość do ładnych torebek. Błagała, by jej wybaczono.

Sąd Okręgowy w Siedlcach w maju 2022 r. skazał Agatę K. na 6 lat więzienia i zwrot wyłudzonych 420 tys. złotych. Oszustka nie pogodziła się z tym wyrokiem. Złożyła apelację, prosząc o zmniejszenie kary przez orzeczenie wyroku w zawieszeniu.

Niestety Sąd Apelacyjny w Lublinie nie był na tyle łaskawy, by zasadzić karę w zawieszeniu. Zmniejszył co prawda wyrok odsiadki z 6 lat do 4,5, ale też w rezultacie nieodwołalnie posłał Agatę K. za kratki. Nakazał jej również zwrot pieniędzy oszukanym osobom.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany