Umierała na działce, bandaż zaczął wrastać jej w skórę. Dramatyczna akcja ratunkowa na Białołęce

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Umierała na działce, bandaż zaczął wrastać jej w skórę. Dramatyczna akcja ratunkowa na Białołęce

POMOC NADESZŁA NA CZAS

Dramatyczna akcja ratunkowa na Białołęce. Chora 81-latka potrzebowała pomocy

2023-02-20 16:45

Funkcjonariusze straży miejskiej, po południu 17 lutego, otrzymali zgłoszenie o chorej seniorce. 81-latka potrzebowała natychmiastowej pomocy. Jej życie było zagrożone! W ciągu paru chwil mundurowi pojawili się przy ul. Orneckiej na warszawskiej Białołęce.

Warszawa, Białołęka. 81-latka potrzebowała natychmiastowej pomocy

Zgłoszenie, które otrzymali strażnicy miejscy, dotyczyło chorej 81-latki. Kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy. Na miejsce, przy ul. Orneckiej, ruszyli ratownicy – st. insp. Dorota Widłak i mł. insp. Konrad Tański. W drewnianej altance funkcjonariusze zastali 81-letnią seniorkę. Kobieta miała gigantyczne problemy ze zdrowiem. Jak się okazało, cierpi na niedrożność naczyniową, puchną jej nogi i ma arytmię.

Aktualnie najbardziej dokuczliwa jest niegojąca się i wrzodziejąca rana lewego podudzia. Dzięki fachowej pomocy mojego partnera z patrolu, sprawnie przeprowadziliśmy dość nieprzyjemną dla pacjenta procedurę – mówiła st. insp. Dorota Widłak. Funkcjonariusze nie przestali jednak na samej pomocy doraźnej, skontaktowali się również z lokalnym oddziałem Ośrodka Pomocy Społecznej. - Proponowaliśmy starszej pani skierowanie jej do domu pomocy społecznej, ale kategorycznie odmówiła. Dlatego odwiedzamy ją na działce. Zaproponowaliśmy pomoc finansową przy opłatach za rachunki, zaproponowaliśmy dowożenie posiłków. Starsza pani obiecała, że się zastanowi. Nasi pracownicy zawsze sprawdzają podczas wizyt czy w domku jest ciepło i czy starsza pani ma żywność, leki i opatrunki. Niczego jej dotychczas nie brakowało. Dodatkowo seniorka jest pod opieką Caritasu - zapewnia nas Ośrodek Pomocy Społecznej na Białołęce. 

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. 

Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany