Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

i

Autor: NAC, Shutterstock Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

Wielkie świętowanie

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

2022-07-21 5:03

Największy zabytek w Polsce kończy 67 lat! W czwartek, 21 lipca, w samym sercu Warszawy odbędzie się wielkie świętowanie urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Atrakcji dla najmłodszych, a także dla dorosłych z pewnością nie zabraknie. Na Placu Defilad pojawi się również urodzinowy tort! Co jeszcze czeka na uczestników imprezy? Szczegóły w poniższym artykule.

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Wielkie świętowanie w Warszawie. 21 lipca Pałac Kultury i Nauki kończy 67 lat! Z tej okazji w samym sercu stolicy odbędzie się wielka impreza. Atrakcji dla dużych i małych nie zabraknie. Będą one zlokalizowane od Placu Defilad, przez hol główny Pałacu Kultury aż po jego 30. piętro.

Nie przegap: Upały w Warszawie. Wiemy, jakie sposoby na upały mają zwierzęta w ZOO! Niektóre mogą zaskoczyć

Od godz. 10 do 18 przed Pałacem Kultury i Nauki na najmłodszych będzie czekać interaktywne stoisko Narodowego Muzeum Techniki, strefa zabaw MPWiK z beczkowozem i kurtyną wodną, a także stoisko edukacyjne Straży Miejskiej. Z kolei na nieco starszych gości będzie czekała strefa chillout Green Caffe Nero z kawą i lemoniadą, stoiska Collegium Civitas oraz Wszechnicy Polskiej.

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

i

Autor: materiały prasowe Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

W urodziny nie może też zabraknąć tortu. Ten pojawi się o godz. 14 na Placu Defilad. Co więcej, o godz. 16 przed PKiN artyści Młodego Baletu Polskiego poprowadzą otwartą dla wszystkich lekcję baletu, o godz. 17 planowany jest urodzinowy spacer miejski z przewodnikiem wokół PKiN, a o godz. 20 w Kinotece PKiN, w Sali „Wiedza”, będzie można zobaczyć kultowy film MIŚ (bilety w urodzinowej cenie 6,70 zł).

To jednak nie koniec atrakcji. W holu głównym Pałacu Kultury i Nauki przez cały dzień (w godz. 10-18) dla najmłodszych będą organizowane animacje i pokazy pająków (w godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00). Z kolei na 30. piętrze PKiN na dzieci i rodziców czekać będzie wata cukrowa, lizaki i pamiątkowe zdjęcia w fotobudce (wszystko w cenie biletu!).

Szczegółowy harmonogram obchodów dostępny jest na oficjalnym profilu Pałacu Kultury i Nauki na Facebooku.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

"Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został otwarty 67 lat temu 21 lipca 1955 r. o godzinie 16:00. Przez 67 lat Pałac był świadkiem najważniejszych dla Polski wydarzeń. Od lat jest ikoną Stolicy i najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Polsce. Przez lata, każdy ważny gość, przybywający do Warszawy zwiedzał PKiN. Obecnie większość turystów rozpoczyna od Pałacu Kultury i Nauki zwiedzanie Warszawy i planuje z Tarasu Widokowego trasę wycieczki” - przypominają organizatorzy urodzin najwyższego zabytku w Polsce.

Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat

i

Autor: materiały prasowe Urodziny Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyższy zabytek w Polsce kończy 67 lat
Sokół zaprowadzi porządek na osiedlu. Nietypowy pomysł w Warszawie
Sonda
Czy Pałac Kultury i Nauki powinien zostać wyburzony?
Nasi Partnerzy polecają