tunel POW

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

Będą utrudnienia

Uwaga kierowcy, zamkną tunel POW pod Ursynowem w Warszawie! Wiemy kiedy

2023-03-06 14:52

Tunel POW pod Ursynowem zostanie zamknięty! Drogowcy przekazali, że muszą przeprowadzić w nim bardzo ważne testy. Kierowcy korzystający z tej ruchliwej trasy muszą więc przygotować się na paraliż. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo. Co tym razem będą sprawdzali?

Tunel POW pod Ursynowem będzie zamknięty

Drogowcy znów muszą zamknąć tunel POW pod Ursynowem. Co tym razem będą sprawdzali drogowcy? - W tym tygodniu będziemy sprawdzać poprawność działania dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) w tunelu. Testy przeprowadzimy w nocy i będą wymagały kilkukrotnego wstrzymania ruchu na ok. kwadrans. To element rutynowych działań zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom obiektu. Przeprowadziliśmy już przeglądy i testy m. in. takich urządzeń jak czujniki dymu, oświetlenie ewakuacyjne, wentylacja. Regularnie czyściliśmy kamery wykrywające zdarzenia na pasach ruchu. Większość prac, które wykonaliśmy w tunelu ograniczyły się do zajęcia najwyżej dwóch pasów ruchu. Teraz, będziemy musieli na chwilę wyłączyć tunel z użytku – przekazała w poniedziałek (6 marca) Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Jak dowiadujemy się z komunikatu zamieszczonego na stronie urzędu, prace planowane są na dwie noce: 7/8 i 8/9 marca w godz. między północą a 4 nad ranem. - Tunel będziemy zamykać kilkakrotnie na 10 – 15 min i po przeprowadzeniu pomiarów otwierać – informuje Tarnowska.

Sonda
Czy często jeździsz autostradą?