Uwaga mieszkańcy! Kolejne utrudnienia na kolei! Remonty i zmiany w rozkładach!

2020-07-05 13:40 DAR, dryndak@se.com.pl
 Utrudnienia na kolei Otwock
Autor: SUPER EXPRESS Utrudnienia na kolei Otwock

Niezbyt dobre informacje dla mieszkańców Otwocka! Od dziś przez całe wakacje pasażerów czekają spore utrudnienia. Wszystko przez dalszy ciąg remontów na stacji Otwock. Kolejarze zapewniają, że wszystkie prace zaplanowane są tak, by zmiany były jak najmniej odczuwalne. Ale nie będzie tak kolorowo.

To będą wakacje pełne zmian i utrudnień. Na stacji w Otwocku cały czas trwają prace wykończeniowe przy trzecim peronie. W związku z tym mieszkańców czekają spore utrudnienia. W lipcu i sierpniu po północnej stronie przy Warszawskiej montowane będą rozjazdy, pozwalające na sprawny i bezpieczny przejazd pociągów z toru na tor. Przebudowywany będzie też układ torów i sieć trakcyjna. Prace zaplanowano i uwzględniono w rozkładzie jazdy tak, by zmiany były jak najmniej odczuwalne – zapewnia PKP. Ale już teraz widać, że nie będzie tak kolorowo. Od 6 lipca do 14 sierpnia między Józefowem a Otwockiem będzie przerwa w ruchu pociągów.

PRZECZYTAJ NASZ NEWS Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu! Dwunastolatka z Marek potrzebuje operacji. Amerykański ortopeda naprawi jej nóżkę [GALERIA]

Niektóre ze składów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej od strony Warszawy będą dojeżdżać tylko do stacji Józefów, Warszawa Falenica lub Warszawa Gocławek. Dla podróżnych zapewniono autobusy komunikacji zastępczej na trasie Warszawa Wiatraczna – Otwock oraz Warszawa Falenica – Otwock – Pilawa. Roboty w Otwocku prowadzone są w ramach projektu "Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin.