Uwaga warszawiacy! To nie są żarty! Niebezpieczna gra może ZABIĆ wasze dzieci!

2020-08-13 9:53 Damian Ryndak
ZAGROŻENIA W SIECI
Autor: mp

W sieci pojawiła się gra, której celem jest doprowadzanie dzieci do samobójstwa. „Straszny Goofy”, zaczepia najmłodszych użytkowników internetu i wysyła im niebezpieczne zadania. Uważajcie!

To nie są żarty! Na WhatsAppie, Instagramie i TikToku pojawiła się niebezpieczna „gra”. Wiadomości zachęcają dzieci do zachowań, które mogą doprowadzić do samobójstwa. Wysyła je osoba o nazwie Jonathan Galindo. Wykorzystuje on obraz postaci z bajki Disneya – Goofy'ego. „Straszny Goofy” zachęca dzieci i młodzież do podejmowania wyzwania. Wzywa ich też do wykonywania zadań, które zaczynają się dość banalnie i nieszkodliwie. Niestety ich koniec może okazać się tragiczny. Jak twierdzi policja może to prowadzić nawet do samobójstwa gracza. Specjaliści przestrzegają przed „GRĄ ŚMIERCI”. Zwracają też rodzicom uwagę, by rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat niebezpieczeństw w sieci oraz bacznie przyglądali się temu co robią ich dzieci w internecie. Radzą też blokować i usuwać wiadomości z nieznanych profili.

PRZECZYTAJ NASZ NEWS Piekło w komunikacji miejskiej! Pasażerowie smażą się w tramwajach i autobusach! 33 stopnie na termometrze!