Mamy zdjęcia z budowy

Vibe wyrósł z ziemi! Biurowiec emitujący dźwięki powstaje w biznesowym centrum Warszawy

2023-03-23 18:01

Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Podziemna konstrukcja budynku została ukończona, a postępy na budowie są już widoczne gołym okiem. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Wieżowiec będzie emitował dźwięki skomponowane przez Wojciecha Urbańskiego.

Vibe wyrósł z ziemi

W biznesowym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej, deweloper realizuje swoją najnowszą inwestycję – kompleks biurowy o nazwie VIBE. W pierwszym etapie będzie on liczył 45 metrów wysokości i dostarczy przyszłym najemcom 15 tys mkw powierzchni biurowej. Jego budowa weszła w kluczową fazę – zakończyły się prace nad podziemną częścią konstrukcji budynku. Aktualnie trwa budowa drugiej kondygnacji nadziemnej.

W ciągu 5 miesięcy od rozpoczęcia budowy (w październiku 2022) specjaliści z Ghelamco wbudowali w ścianę szczelinową oraz konstrukcję około 450 ton stali i blisko 5000 m3 betonu, z czego 75% stanowi beton niskoemisyjny. Pozwala on na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla, ograniczając tym samym ślad węglowy powstającego obiektu.

Planowana data ukończenia inwestycji to I kwartał 2024 roku.

Biurowiec będzie wydawał dźwięki

Nazwa projektu – VIBE – to odwołanie do energicznego i wielkomiejskiego klimatu, który panować będzie w najnowszej inwestycji Ghelamco. O jej wyjątkowości świadczy fakt, że jako pierwszy biurowiec w Polsce otrzyma swoją własną, dźwiękową tożsamość, która stanie się nie tylko elementem komunikacji marketingowej, ale będzie wybrzmiewać również w jego przestrzeni.

Jako lider branży patrzymy na nieruchomości w szerszej perspektywie, nieustannie poszukując innowacji. Stworzyliśmy projekt wyjątkowy, bo pierwszy z własnym muzycznym DNA. Otoczenie, w którym pracujemy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Starannie skomponowana przez uznanego kompozytora linia dźwiękowa kompleksu biurowego VIBE dostroi się do tempa i rytmu życia wewnątrz budynku, będąc jego idealnym dopełnieniem. Całość - identyfikacja dźwiękowa i wizualna inwestycji - stanowić będzie unikalną przestrzeń dla najemców, której do tej pory na rynku jeszcze nie było – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Słynny kompozytor

Do skomponowania audiosfery VIBE’a, która stanie się znakiem rozpoznawczym nowej inwestycji Ghelamco, zaproszony został znany polski kompozytor, producent i sound designer – Wojciech Urbański. To laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyka w 2022 roku. Urbański jest m.in. twórcą muzyki filmowej, stale współpracującym z największymi platformami, takimi jak Netflix i HBO. Stworzył muzykę dla szeregu polskich artystów, w tym m.in. dla Julii Wieniawy, Tymka czy Kwiatu Jabłoni.

VIBE będzie wydawał dźwięki. W Warszawie powstanie nowy biurowiec
Sonda
Uważasz, że Warszawa jest pięknym miastem pełnym turystycznych atrakcji?
Nasi Partnerzy polecają