Warszawa 2020: Oto ofiary koronawirusa. Pamiętamy! [LISTA]

2020-05-29 4:00 IKR, OK, MN
Znicz
Autor: Shutterstock

To tylko dwa miesiące, a tak wiele rodzinnych dramatów, łez i pożegnań! W tym krótkim czasie epidemia zebrała w stolicy śmiertelne żniwo, którego skalę pokazuje ta niezmiernie smutna lista... Michał G. (+37 l.), Beata L. (+48 l.), Stanisław Bożydar W. (+86 l.), Halina Wiktoria (+90 l.), Anna I. (+97 l.)...

Od 19 marca, kiedy wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, Warszawa straciła wielu swoich mieszkańców. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego liczba ofiar z powodu covid-19 sięgnęła już w stolicy 150 osób. Najmłodsza z nich to 36-letni Kacper T., najstarsza – to stulatka Aleksandra W. Koronawirus zabrał nam najwięcej emerytów, dziadków i babć, którzy przeżyli wojnę, powstanie i dramatyczne powojenne losy, a przegrali z chorobą, która opanowała świat w 2020 r. Średnia wieku wszystkich śmiertelnych przypadków w Warszawie to 77 lat.

KORONAWIRUS wraca na Mazowsze: Blisko 70 zarażeń, jedna osoba nie żyje! [PODSUMOWANIE DNIA]

„Super Express” jako jedyna gazeta przedstawia kompletną listę śmiertelnych ofiar covid-19. Części z tych osób nie ma w warszawskich statystykach sanepidu, bo – choć umarły w szpitalach w stolicy – nie były tu zameldowane. To jednak nie zmienia skali ludzkich dramatów, którego przyczyną jest śmiercionośny wirus.

Warszawa: Ważne zmiany na Górczewskiej! Drogowcy znów zmienią organizację ruchu [INFOGRAFIKA]

Listę zmarłych przedstawiamy w formie chronologicznie ustawionych zdjęć w trzech galeriach:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.