Warszawa. Armagedon na torach. Tramwaj wykoleił się na pętli Witolin! Specjalny pojazd w akcji

i

Autor: Mateusz Kobyłka/SUPER EXPRESS

Specjalna grupa w akcji

Warszawa. Armagedon na torach. Tramwaj wykoleił się na pętli Gocławek! Specjalny pojazd w akcji

2023-08-25 16:49

Tramwaj wykoleił się na pętli Gocławek. W piątek, 25 sierpnia, pasażerowie chwilowo nie mogli wydostać się z Gocławia w stronę centrum. Jeden z tramwajów wypadł z torów. Na miejsce pilnie ruszyła specjalna grupa techniczna z ciężkim sprzętem. Pracownicy Tramwajów Warszawskich dość szybko uporali się z awarią. Zdarzenie ściągnęło sporą ilość gapiów.

Warszawa. Tramwaj wykoleił się na pętli Gocławek. Wstrzymany ruch

Sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych. Ruch czasowo został wstrzymany, a długa kolejka zablokowanych tramwajów czekała na przejazd. Zniecierpliwieni pasażerowie zaczęli przesiadać się do autobusów. Jednak dzięki szybkiej akcji grupy technicznej udało się odholować maszynę i przywrócić normalny ruch na trasie w stronę centrum i Pragi-Północ. Akcji przyglądała się grupa zaciekawionych osób.

Podobne awarie zdarzają się co jakiś czas w Warszawie. Tramwaj wykoleił się w tym samym miejscu na początku marca. Ostatni wagon tramwaju numer 6 wypadł z zakrętu, wjechał na przystanek i skasował metalowe barierki oddzielające chodnik od torów. – Na miejscu pojawiło się wielu pracowników Tramwajów Warszawskich. Specjalistyczny dźwig podnosił pojazd na tory. Doszło do zniszczenia drzwi, podwozia oraz chodnika – relacjonował wtedy reporter „Super Expressu”. Więcej o akcji przywracania ruchu przeczytasz TUTAJ.

Armagedon na torach. Tramwaj wykoleił się na pętli Witolin! Specjalny pojazd w akcji
Sonda
Czy jechałaś/ jechałeś kiedyś tramwajem, który miał wypadek?