Z OSTATNIEJ CHWILI

Wykolejenie tramwaju w Warszawie. Pojazd wjechał na przystanek i skasował barierki

2023-03-09 19:59

Szok! Ostatni wagon tramwaju numer 6 wypadł z zakrętu, wjechał na przystanek i skasował metalowe barierki oddzielające chodnik od torów. – Na miejscu pojawiło się wielu pracowników Tramwajów Warszawskich. Specjalistyczny dźwig podnosił pojazd na tory. Doszło do zniszczenia drzwi, podwozia oraz chodnika – relacjonował reporter „Super Expressu”.

Praga-Południe. Wykolejenie tramwaju. Skasował barierki, wjechał wprost na przystanek

Pierwsze informacje otrzymaliśmy od Warszawskiego Transportu Publicznego, który na swojej stronie internetowej opublikował krótką informację o zdarzeniu. – W wyniku zdarzenia w rejonie przystanku Gocławek, tramwaje linii 3, 6, 9, 24 skrócone zostały do pętli Wiatraczna – czytamy.

W okolicach godziny 19 w czwartek, 9 marca, doszło do wykolejenia tramwaju na pętli tramwajowej na Pradze-Południe. – Ostatni wagon pojazdu wypadł z zakrętu. Skasował metalowe barierki, uszkodził chodnik – przekazywał na bieżąco reporter „SE”.

Na miejscu pojawiło się wielu pracowników Tramwajów Warszawskich. Przyjechało pięć wozów specjalistycznych w tym dwa ciężkie dźwigi, które podnosiły tył tramwaju ponownie na tory.

Przed godziną 20 udało się opuścić wielotonowy pojazd na tory. Od ronda Wiatraczna w kierunku Gocławia ustawił się rząd tramwajów oczekujących na wjazd na pętlę – dodaje nasz reporter.

Wykolejenie tramwaju na Pradze-Południe. Duże utrudnienia
Sonda
Czy tramwaje w Warszawie są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany