Warszawa. ARMAGEDON pogodowy w stolicy! Tak to wyglądało - REPORTAŻ Z ULIC [WIDEO. GALERIA]

2020-06-30 10:11 DS
Nawałnica zalała Warszawę
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Nawałnica zalała Warszawę

To, co działo się w Warszawie wczoraj po południu przypominało sceny z katastroficznego filmu. Ciemne chmury pojawiły się nad miastem przed godziną 17. Po chwili lunęła z nich ściana wody. Za oknami nie było widać kompletnie nic!

Wystarczyło kilka minut, by ulice zamieniły się w rzeki. Telefony do strażaków rozdzwoniły się w mgnieniu oka. - W ciągu 30 minut strażacy interweniowali 300 razy – mówił tuż po rozpoczęciu opadów kpt. Wojciech Kapczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Liczba wyjazdów rosła z minuty na minutę i szybko przekroczyła pół tysiąca! W mieście co chwilę słychać było strażackie syreny. W akcji przez cały czas pracowało 40 zastępów. Wieczorem do stolicy dojechały również kolejne brygady z okolicznych powiatów, w tym m.in z Legionowa.

Warszawa. W mieście NADAL słychać syreny. 450 INTERWENCJI po ulewie!

Woda zalała najważniejsze warszawskie ulice - Trasę Łazienkowską w rejonie Rozbratu czy Wisłostradę przy Cytadeli. Ze studzienek wylewała się gejzerami. Samochody stanęły w gigantycznych korkach. Na jezdniach zebrał się prawie metr wody! Ruch w mieście został sparaliżowany również w okolicy placu Trzech Krzyży oraz al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Bitwy Warszawskiej.

Józefów. PŁOMIENIE na poddaszu bloku! PIORUN trafił PROSTO w dach!

Pogodowy armagedon w Warszawie. Zobacz jak zalało stolicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wyłączona została stacja metra Ratusz Arsenał. Ulewa nie ominęła również samego centrum stolicy. Zalana została popularna "patelnia", a deszczówka spłynęła też do galerii północnej w okolicy Dworca Centralnego. Pod wodą znalazły się ul. Francuska, Gwiaździsta, Płochocińską. Nieprzejezdny był również most Gdański oraz skrzyżowanie al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską. Woda wdarła się do galerii handlowej Promenada, do szpitala przy ul. Kopernika i komisariatu policji na Nowolipkach.

Groza na Wilanowie! Mikołaj roztrzaskał głowę na uszkodzonej trampolinie!

Ponadto nie działała sygnalizacja świetlna na najważniejszych skrzyżowaniach w mieście np. na rondzie ONZ i pl. Zawiszy. Zalane zostały miedzy innymi pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska.

>>ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁY WARSZAWSKIE ULICE<<

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.