Wypadek autobusu Warszawa. Autobus spadł z wiaduktu na S8. Jak doszło do tragedii?

2020-06-25 15:24
Autobus spadł z wiaduktu
Autor: Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek wczesnym popołudniem na moście Grota Roweckiego. Autobus linii 186 jadący od strony Żoliborza spadł z wiaduktu. Jak mogło dojść do wypadku?

Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu! NIE ŻYJE jedna osoba, wielu rannych

W wypadku poszkodowanych jest kilkanaście osób. 5 jest w stanie ciężkim. Jest jedna ofiara śmiertelna.

Na miejscu pracują służby ratunkowe, w specjalnym namiocie udzielana jest pierwsza pomoc osobom najbardziej poszkodowanym.

Kierowca autobusu przeżył. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Wiadomo, że nie pracował ponad wymagany czas pracy, a autobus był sprawny. Ze wstępnych informacji wynika, że najprawdopodobniej zasłabł i stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i przerwał barierę wiaduktu. Następnie runął w dół.

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Policja prosi o pomoc w ustaleniu okoliczności wypadku. Kierowcy, którzy w momencie zdarzenia przejeżdżali w tym miejscu i dysponują nagraniami z samochodowych wideorejestratorów, proszeni są o przekazanie nagrań policji.

Wypadek autobusu w Warszawie - więcej informacji:

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE