Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu! NIE ŻYJE jedna osoba, wielu rannych [RELACJA NA ŻYWO] [WIDEO, GALERIA]

2020-06-25 15:59
Autobus zawisł na moście Grota
Autor: EAST NEWS Autobus zawisł na moście Grota

Dramatyczny wypadek na Trasie Toruńskiej! Autobus spadł z wiaduktu. Jest wielu rannych. Jedna osoba nie żyje. Na miejscu pracują specjalistyczne służby, trwa trudna akcja strażaków.

13:00

Autobus jechał w stronę Żoliborza. Prawdopodobnie 21 osób jest poszkodowanych! Służby jadą na miejsce. 

- W wypadku autobusu miejskiego na moście Grota-Roweckiego jest ponad 20 osób rannych, 1 osoba zginęła - informuje rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.  

Warszawa: Nagranie tragicznego wypadku autobusu na moście Grota! Przerażające WIDEO

13:30

Na miejscu został rozstawiony szpital polowy, gdzie od razu lekarze dokonują selekcji poszkodowanych. Połowa przerwanego na pół autobusu linii 186 wciąż wisi na moście. W środku zakleszczeni są nadal pasażerowie. Służby starają się ich uwolnić tak, by pojazd nie runął w przepaść. W akcji ratowniczej bierze udział około 60 strażaków z 20 zastępów. Udało się bezpiecznie wydostać jedno z dzieci, które było w autobusie. Zostało przewiezione Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie. Lekarze z 9 zespołów ratunkowych pracują na miejscu. 

Na miejsce wypadku jedzie prezydent Rafał Trzaskowski i Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł. 

14:00 

6 pasażerów jest w stanie ciężkim. Kierowcy autobusu nic się nie stało. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Wiadomo, że nie był przemęczony. Według Zarządu Transportu Miejskiego to doświadczony kierowca. 

Na miejsce przyjechała specjalistyczna sekcja ratownictwa technicznego, czyli strażacy specjalizujący się w ratowaniu ludzi z tzw. wypadków masowych. 

Autobus spadł z wiaduktu. W środku była „czarna skrzynka” i kamery [ZDJĘCIA, WIDEO]

14:10

Poszkodowani pasażerowie są przewożeni do kilku szpitali: Bielańskiego, Bródnowskiego, na Banacha i przy Trojdena. 

Policjanci równocześnie podczas akcji ratunkowej prowadzą oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczone zostały zwłoki jednego z pasażerów. 

W autobusie jechało około 40 osób. Pojazd był napędzany gazem, więc istnieje potencjalne zagrożenie wybuchu. Na miejsce jedzie specjalistyczna jednostka, która odsączy paliwo, by można było bezpiecznie manewrować wrakiem. 

Warszawa: Autobus spadł z wiaduktu! NIE ŻYJE jedna osoba, wielu rannych [RELACJA NA ŻYWO][WIDEO, GALERIA]

14:20

Na miejsce dojechały jeszcze trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Służby podały, że będą próbować rozciąć autobus na pół i przy pomocy dźwigu umiejscowić go na lawecie. Może to potrwać wiele godzin. 

Akcja ratunkowa została zakończona. Wszystkie osoby poszkodowane zostały już opatrzone i systematycznie docierają do szpitali. 17 osób wymaga hospitalizacji, reszta uzyskała pomoc na miejscu. 

Kierowca autobusu, jest trzeźwy. Pierwsza wersja wydarzeń jest taka, że mężczyzna prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. 

Wypadek autobusu w Warszawie - z jaką prędkością jechał autobus? JEST WIDEO! Jaka jest dopuszczalna prędkość na tym odcinku trasy S8?

14:30

Osoba, która zmarła to kobieta. Łączny bilans poszkodowanych to 22 osoby.

Na miejsce dotarł prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Chciałbym podziękować wszystkim służbom ratunkowym, za profesjonalną pomoc. Właśnie udaję się do szpitala Bielańskiego, ponieważ tam trafiło najwięcej rannych. Kierowca był młody i prawdopodobnie zasłabł. Autobus miał około rok. Nie chcę podawać więcej informacji, dopóki nie będą oficjalnie potwierdzone - przekazał prezydent podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscu wypadku. 

Wypadek autobusu w Warszawie: UTRUDNIENIA, OBJAZDY. Jak ominąć korki? Jak jeździ komunikacja?

14:50

Strażacy przy pomocy specjalistycznego dźwigu rozpoczęli odsączanie niebezpiecznego gazu. Służby zabezpieczają też autobus przy pomocy lin i pasów. 

Działania służb powodują ogromne korki w obie strony. W kierunku Targówka kierowcy utknęli na długości około 7 km. W drugą stronę, korek ma około 3,5 km. Zatory również tworzą się na Wisłostradzie w rejonie węzłów przy moście Grota. 

Wypadek autobusu Warszawa. Zobacz miejsce katastrofy [ZDJĘCIA, WIDEO]

15:15

Udało nam się dotrzeć do świadka wypadku, który jechał tuż obok autobusu i jako pierwszy pomagał poszkodowanym. Jego relacja jest przerażająca. - Kierowca po prostu zagapił się i jechał pasem do zjazdu na dół, w stronę Gdańska. W ostatniej chwili zorientował się, że powinien jechać prosto. Odbił po prostu kierownicą, ale już było za późno i wybiło go w górę i spadł tam między te dwie balustrady - przekazał Robert Sobolewski, świadek zdarzenia. 

Relacja z tego co się działo potem jest drastyczna. - Zatrzymałem się zaraz za tą tylną częścią autobusu, która wisiała u góry. Głównym przełącznikiem wyłączyłem prąd w autobusie i pobiegłem z drugiej strony pomagać poszkodowanym. Dwóch panów pomagało mi ratować kilka pań, które spadały w przepaść. Przytrzymali mnie z tyłu za spodnie, wychyliłem się do środka i wciągnąłem te osoby. Potem zbiegłem na dół. Jeden mężczyzna się słaniał. Widać było kilka mocno poturbowanych osób. U jednej z pasażerek, doszło do zatrzymania krążenia. Razem z innymi pasażerami, prowadziliśmy reanimację tej kobiety. Po chwili przyjechała karetka. Ratownicy podłączyli defibrylator. Niestety nie udało się uratować tej kobiety - dodał świadek. Według jego relacji kierowcę udało się wydostać przez wybitą przednią szybę autobusu. Kilka osób wyszło włazem w dachu a kilka po prostu drzwiami. 

Wypadek autobusu Warszawa. Autobus spadł z wiaduktu. Jaka to linia? Jaką miał trasę?

15:35

Według najnowszych informacji do szpitali trafiło 19 osób. Dwie z nich to 17-latki. Jedna ma uraz ręki i nogi. U drugiej stwierdzono uraz kręgosłupa i klatki piersiowej. 

Strażacy nadal pracują nad wyciągnięciem wraku. Na miejscu pracuje też prokurator, który prowadzi oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci przesłuchują świadków. 

Kierowca to 20-kilkulatek. - Jego staż pracy jest raczej niewielki - przekazał Sylwester Marczak, rzecznik komendy stołecznej policji. 

Wypadek autobusu Warszawa. Tragiczny wypadek. Kierowca był bardzo młody. Co o nim wiemy?

15:50

Strażacy próbują zabezpieczyć wrak autobusu. Do pojazdu mocowane są liny, za pomocą których rozstawiony już dźwig wciągnie autobus na górę. Jednocześnie strażacy próbują rozciąć pokiereszowany przegub busa by rozdzielić go na pół. 

15:55

Strażakom udało się usunąć niebezpieczny gaz z autobusu. 

Wypadek autobusu Warszawa. Kim są ofiara i poszkodowani?

16:50 

Tylna część autobusu jest już wciągnięta na most. Trwają prace nad zabezpieczeniem wraku 

18:00

Akcja powoli dobiega końca. Strażacy zabierają wrak z miejsca zdarzenia. Policja jednak nadal będzie pracować na miejscu wypadku. Przez najbliższe godziny służby będą kierować ruchem. 

Wypadek autobusu Warszawa! Relacje świadków: "O ja pi********, k***"" [ZDJĘCIA,WIDEO]

Tragiczny wypadek w Warszawie. Trwa akcja ratunkowa

Wypadek autobusu Warszawa. Pani Elwira ochraniała malutką Natalkę ciałem. Dramatyczna relacja

18:30 

Dotarliśmy do nagrania z momentu wypadku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE