Warszawa: Batory po prawie stu latach wraca do żywych! [GALERIA]

2020-09-16 16:01 Norbert Amlicki
Ogród botaniczny Batorego wrócił do żywych
Autor: materiały prasowe Ogród botaniczny Batorego wrócił do żywych

Nieistniejący od wojny ogród po prawie stu latach odzyskał swój dawny blask. Właśnie zakończyło się odtwarzanie ogrodu botanicznego Batorego na Śródmieściu.

Rusza przetarg na projekt parku przy ul. Karmelickiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Park znajduje się przy Liceum im. Stefana Batorego na ul. Myśliwieckiej. Prace zostały zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. – Ogród przy Batorym dołącza do grona śródmiejskich parków i skwerów, oferujących wytchnienie i spokój w sercu tętniącej życiem stolicy. - komentuje Aleksander Ferens, burmistrz Śródmieścia. Rekonstrukcja ogrodu została wykonana w historycznej lokalizacji i z zachowaniem oryginalnych elementów. Na terenie parku pojawiło się łącznie ponad 3,5 tys. nowych roślin.

Warszawa: Kiedy ruszy remont sypiących się wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej? [WIDEO, GALERIA]

Park składa się z kwater złożonych z bylin i kwiatów, rabata róż i hortensji oraz rabata ziół. Nie brakuje tam egzotycznych roślin takich jak trawy japońskie „Hameln”, piwonie chińskie, astry alpejskie czy sosny górskie „Pumilo”. - O tym, jak wyjątkowe jest to miejsce, najlepiej przekonać się samemu. Gorąco do tego zachęcam. Co istotne, ogród jest i pozostanie ogólnodostępny – zaprasza burmistrz. Koszt inwestycji to 726 tys. zł.