Przez fatalny stan wiaduktów, kierowcy muszą zwolnić do 40 km/h

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Przez fatalny stan wiaduktów, kierowcy muszą zwolnić do 40 km/h

Warszawa: Kiedy ruszy remont sypiących się wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej? [WIDEO, GALERIA]

2020-09-16 13:14

Stołeczni urzędnicy chcą ogłosić przetarg na budowę nowych wiaduktów nad Agrykolą. Te, które teraz znoszą codzienne duże natężenie ruchu, dosłownie sypią się na głowę przechodniom.

Wiadukty na trasie Łazienkowskiej się sypią. Urzędnicy nie wiedzą kiedy rozpocznie się remont

Wiadukty nad Agrykolą są w opłakanym stanie. Pod nimi trzeba było wygrodzić teren by sypiące się odłamki betonu nie uderzyły w przechodniów. Na trasie urzędnicy zdecydowali się ograniczyć prędkość do 40 km/h. Jednak jak przewidywaliśmy, nikt nie stosuje się do zakazu. Urzędnicy jeszcze w tym miesiącu chcą ogłosić przetarg na wyburzenie wiaduktów i budowę nowych. Okazuje się, że trasa jest już tak zniszczona, że nie ma możliwości remontu betonowych elementów. Muszą powstać kompletnie nowe wiadukty.

Szkoły z koronawirusem w Warszawie. Setki uczniów na kwarantannie! [LISTA PLACÓWEK]

Zakładając, że postępowanie przetargowe może potrwać kilka miesięcy, w tym roku nie uda się rozpocząć przebudowy. Urzędnicy planują to na przyszły rok. - Razem z przygotowaniami, prowadzeniem samej inwestycji i na koniec uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie szacowany czas prac to około 35 miesięcy – powiedziała rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, Małgorzata Gajewska.

Warszawa: Manifestanci zaleją stolicę! W środę duże utrudnienia

Urzędnicy chcą prowadzić inwestycję etapowo. Drogowcy nie wyburzą dwóch wiaduktów naraz, aby zachować ciągłość ruchu. Nie obejdzie się jednak bez gigantycznych utrudnień. Trasa Łazienkowska to jedna z najważniejszych arterii w Warszawie. Nawet teraz, bez prowadzonego żadnego remontu, w godzinach szczytu jest tam bardzo ciasno. Niestety warszawscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Warszawa: Auta z obwodnicy zaleją osiedla! Ruch z POW zatka Ursynów, Mokotów i Wawer [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE