Szkoły z koronawirusem w Warszawie. Setki uczniów na kwarantannie! [LISTA PLACÓWEK]

2020-09-16 12:07 Mateusz Nadworski
Koronawirus w szkole
Autor: pixabay.com

Minął kolejny tydzień tradycyjnej nauki w szkołach. Mimo wprowadzenia wielu procedur i ograniczeń, liczba zakażeń na koronawirusa wciąż rośnie. Odnotowano ich już kilkadziesiąt, a kilkuset i kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników szkół przebywa na kwarantannie.

Dyrektorzy warszawskich szkół długo przygotowywali się do tegorocznego 1 września. We wszystkich placówkach pracownicy robili wszystko by zadbać o bezpieczeństwo uczniów. Zostały wprowadzone rozwiązania, które miały zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wszystko w zgodzie z wytycznymi przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny i stołeczny ratusz.

Warszawa: Manifestanci zaleją stolicę! W środę duże utrudnienia

Niestety jednak mimo tych wszystkich działań nie udało się uniknąć paraliżu w warszawskich placówkach. Decyzją rządu szkoły mogą przejść na zdalny lub hybrydowy tryb nauczania tylko wtedy, gdy dojdzie do zakażenia wśród uczniów lub pracowników, lub placówka znajdzie się w żółtej lub czerwonej strefie zakażeń. Kilka warszawskich szkół już skorzystało z tej możliwości.

Mamusiu, gdzie jesteś?! Zrozpaczona rodzina poszukuje pani Eli z Grodziska

Według informacji przekazanych przez stołeczny ratusz, od początku roku szkolnego w stolicy odnotowano 35 pozytywnych wyników testów na obecność wirusa.

Krwawy mord na Białołęce! Zatłukł kolegę na śmierć w domu starców!

- U 16 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno–pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi – Południe i Pragi – Północ, Bielan, Ursusa i Wawra.

- U 16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi – Południe, Wawra, Bemowa i Targówka oraz u dziecka z przedszkola na Bemowie.

- U 3 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie.

Tragedia nad zalewem! Chciał się popisać przed kolegami, stracił życie!

Obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jednej placówce – Międzyszkolnym Ośrodku Wychowawczym (do 19 września).

W trzech placówkach na Woli i Bemowie (szkole podstawowej specjalnej, przedszkolu i szkole podstawowej) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie.

Dwie placówki (szkoła podstawowa za Targówku i liceum na Woli) czekają na decyzje dotyczące, dalszej formy prowadzenia zajęć.

Warszawa: Pijana i naćpana zasłabła na Mokotowie. Miała przy sobie tajemnicze fiolki

- Do miasta od 1 września wpłynęło 77 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego Covid-19, od 16 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 23 podstawówek, 12 zespołów szkół, 14 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 2 szkół specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Ogniska Pracy Pozaszkolnej – przekazała Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza, która dodała, że 275 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 227 uczniów (wraz z rodzicami), 40 nauczycieli, jedna pielęgniarka szkolna i 7 pracowników administracji i obsługi.

Warszawa: Prokuratura podała godzinę awarii kolektora Czajka

Super Raport 15.09 (Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK oraz adwokat Michał Wawrykiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.