Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

i

Autor: KRP IV - Bemowo, Wola Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

Bulwersujące

Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

2022-10-05 12:01

Kierowca białego busa potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranna leżała na ulicy. Jej losem zainteresowali się policjanci, którzy zajęli się nią aż do przyjazdu Karetki pogotowia ratunkowego. Niedługo potem odnaleźli sprawcę wypadku. Jak się okazało, 33-latek był pod wpływem narkotyków.

Potrącił busem pieszą i zwiał

Do wypadku doszło późnym wieczorem w poniedziałek (3 października). Po godz. 23 policjanci z Bemowa zauważyli leżącą na przejściu dla pieszych kobietę. Okazało się, że została ona potrącona przez kierującego białym busem, który nie zatrzymał się, by jej pomóc, tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy rannej kobiecie. Ostatecznie została ona zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Sprawca wypadku szybko wpadł w ręce policjantów. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił biały bus, który pospiesznie próbował odjechać z jednej z ulic. Policjanci od razu za nim ruszyli i zatrzymali pojazd do kontroli.

- Mężczyzna był zdenerwowany kontrolą, a jego pojazd posiadał uszkodzony przedni zderzak i miał urwane lusterko. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków i nie miał dokumentu uprawniającego go do jazdy pojazdami mechanicznymi, bowiem prawo jazdy zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości - przekazała nadkom. Marta Sulowska z policji na Bemowie.

33-letni kierowca busa z zarzutami

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. 33-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, nieudzielenia pomocy oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Za to może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie - poinformowała nadkom. Marta Sulowska.

Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany