Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

i

Autor: KRP IV - Bemowo, Wola Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

Bulwersujące

Warszawa Bemowo. Potrącił busem pieszą na pasach i zwiał. 33-latek kierował po narkotykach. Usłyszał trzy zarzuty

2022-10-05 12:01

Kierowca białego busa potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranna leżała na ulicy. Jej losem zainteresowali się policjanci, którzy zajęli się nią aż do przyjazdu Karetki pogotowia ratunkowego. Niedługo potem odnaleźli sprawcę wypadku. Jak się okazało, 33-latek był pod wpływem narkotyków.

Potrącił busem pieszą i zwiał

Do wypadku doszło późnym wieczorem w poniedziałek (3 października). Po godz. 23 policjanci z Bemowa zauważyli leżącą na przejściu dla pieszych kobietę. Okazało się, że została ona potrącona przez kierującego białym busem, który nie zatrzymał się, by jej pomóc, tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy rannej kobiecie. Ostatecznie została ona zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Sprawca wypadku szybko wpadł w ręce policjantów. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił biały bus, który pospiesznie próbował odjechać z jednej z ulic. Policjanci od razu za nim ruszyli i zatrzymali pojazd do kontroli.

- Mężczyzna był zdenerwowany kontrolą, a jego pojazd posiadał uszkodzony przedni zderzak i miał urwane lusterko. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków i nie miał dokumentu uprawniającego go do jazdy pojazdami mechanicznymi, bowiem prawo jazdy zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości - przekazała nadkom. Marta Sulowska z policji na Bemowie.

33-letni kierowca busa z zarzutami

Mężczyzna został zatrzymany, a sprawa trafiła do wydziału dochodzeniowo-śledczego. 33-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, nieudzielenia pomocy oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Za to może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie - poinformowała nadkom. Marta Sulowska.

Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają