Defilada 15 sierpnia w Warszawie odwołana!

i

Autor: Mariusz Grzelak/Super Express

Warszawa. Defilada wojskowa 15 sierpnia ODWOŁANA! Powód? Koronawirus

2020-08-04 22:23

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego, która jak co roku miała się odbyć 15 sierpnia, została odwołana. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Powodem jest wysokie ryzyko związane z epidemią koronawirusa. Defilada odbędzie się w innym terminie.

Defilada 15 sierpnia odwołana. Powód? Koronawirus

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia odwołana. Ministerstwo Obrony Narodowej o swojej decyzji we wtorek wieczorem. - Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej - podaje Polsat News.

Decyzja o odwołaniu defilady została podjęta podczas spotkania ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak dodaje MON, służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tak dużego przedsięwzięcia, ponieważ przyciąga ono setki tysięcy osób. A to zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. Pozostałe uroczystości odbędą się zgodnie z planem. Sama defilada odbędzie się w innym terminie.

Przypomnijmy, że Święto Wojska Polskiego jest obchodzone 15 sierpnia z okazji rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej. W tym roku przypada setna rocznica tego wydarzenia. W 1920 roku na przedpolach stolicy wojsko polskie pokonało nacierającą na zachód armię bolszewicką, co pomogło zatrzymać ekspansję komunizmu. Bitwa warszawska jest uznawana za jedną z 20 najważniejszych w historii świata.

ĆWICZENIA WOJSKOWE DEFENDER - EUROPE 20 PLUS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany