PROCES ODWOŁAWCZY

Warszawa. „Diler gwiazd” sprzedawał narkotyki celebrytom, lekarzom i prawnikom. Usłyszy ponowny wyrok

2022-12-19 7:58

W poniedziałek (19 grudnia) ma zapaść wyrok w procesie odwoławczym Cezarego P., „dilera gwiazd” oraz osób, które pomagały mu w sprzedaży narkotyków. Nielegalny towar trafiał najczęściej w ręce celebrytów, lekarzy i prawników. Główny oskarżony w tej sprawie został skazany w pierwszej instancji na 6 lat bezwzględnego więzienia.

Warszawa. Proces odwoławczy „dilera gwiazd”

Cezary P. w kwietniu 2019 roku został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Mężczyzna miał trafić na trzy lat do więzienia. Wyrok mówił o sześciu, jednak na poczet kary zaliczono mu okres tymczasowego aresztowania od kwietnia 2016 roku do lutego 2019 roku.

Oprócz kary bezwzględnego więzienia sąd orzekł także przepadek mienia w kwocie ponad 1 miliona złotych. Tyle Cezary P. miał zarobić sprzedając narkotyki swoim klientom.Diler gwiazd” został ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz musi zapłacić 20 tysięcy złotych na cele przeciwdziałania narkomanii.

Żona mężczyzny, Iwona P., została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Musi również zapłacić grzywnę w wysokości 7,5 tysięcy złotych i przekazać prawie 5 tysięcy złotych na cele związane z przeciwdziałaniem narkomanii.

Postępowanie ich córki, Patrycji P., zostało warunkowo umorzone w związku z "pozytywną prognozą kryminologiczną".

Pozostali oskarżeni, czyli osoby, które miały przekazywać numer dilera swoim znajomym i w ten sposób pomagać mu w sprzedawaniu narkotyków, także zostały skazane. Sąd uznał, że są to przypadki mniejszej wagi i osoby te będą musiały zapłacić grzywny oraz wpłacić wyznaczone przez sąd kwoty na cele przeciwdziałania narkomanii.

Apelacje od wyroku pierwszej instancji co do winy i kary wnieśli zarówno obrońcy oskarżonych, jak i prokuratura. W trakcie rozprawy odwoławczej w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga swoje apelacje podtrzymali obrońcy oskarżonych oraz prokuratura. Obrońca Cezarego P. wniósł między innymi o dopuszczenie dowodów z dokumentów dotyczących sytuacji rodzinnej i osobistej oskarżonego.

Sonda
Zażywałeś kiedyś narkotyki?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają