Furiat z maczetą przed centrum handlowym Wiatraczna! Groził, że potnie ludzi

i

Autor: Straż Miejska Warszawa Furiat z maczetą przed centrum handlowym Wiatraczna! Groził, że potnie ludzi

Chwile grozy

Warszawa: Furiat wymachiwał maczetą przed centrum handlowym Wiatraczna! Groził, że potnie ludzi

2023-05-26 22:20

Dramatyczne sceny przy rondzie Wiatraczna. W środę, 24 maja strażnicy miejscy dostali pilne zgłoszenie od ochrony centrum handlowego. Agresywny mężczyzna najpierw zaczepiał ludzi, a gdy został wyproszony dostał prawdziwego szału. Wyjął maczetę, i groził, że jej użyje. Chwilę później na miejscu byli już strażnicy. Udało się im obezwładnić szaleńca.

Warszawa. Furiat z maczetą przy rondzie Wiatraczna

Sprawcą szokującego zajścia był 52-latek. - Mężczyzna został wyproszony z galerii, po tym, jak zaczepiał i wyklinał klientów. Wówczas jego agresja przybrała na sile, wyjął maczetę, straszył jej użyciem i wielokrotnie w wulgarnych słowach zapowiadał, że zrobi ochroniarzom krzywdę – czytamy w komunikacie prasowy stołecznej straży miejskiej.

Pracownicy ochrony twierdzili, że „przed wejściem znajduje się pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku, którego chwilę wcześniej wyprosili ze sklepu”. Po dwóch minutach funkcjonariusze byli na miejscu. Jak się okazało, oprócz maczety mężczyzna miał w niej jeszcze siekierę i sporej wielkości młotek! Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem ani ostrzeżenia. 52-latek nadal odgrażał się ochronie galerii. Zaczął też szarpać jednego ze strażników, uszkadzając kamizelkę taktyczną. Wykorzystując chwilę nieuwagi agresora, odebrali mu niebezpieczne narzędzie i srebrną reklamówkę. Szczęśliwie nikomu nie stała się krzywda, a furiat trafił w ręce policji.

Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Nasi Partnerzy polecają